Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Gloria, niechaj płynie pieśń

Sobota, 24 listopada 2012, 3:15
Aktualizacja: 3:17
Autor: red.
Gmina Świdnica: Gloria, niechaj płynie pieśń
Fot. archiwum
Już po raz szósty żywa szopka oraz towarzysząca jej inscenizacja teatralna w wykonaniu samorządowców gminy Świdnica zagoszczą na świdnickim rynku, podczas tegorocznej edycji Świdnickiej Kolędy 2012.

To wspólne przedsięwzięcie trzech samorządów: Gminy Świdnica, Miasta Świdnica oraz Powiatu Świdnickiego, każdego roku obfituje w wiele atrakcji, konkursów, jarmark bożonarodzeniowy oraz żywą szopkę, która na stałe wpisała się już w program Świdnickiej Kolędy.

- W ciągu ostatnich 5 lat, okresie Bożego Narodzenia żywą szopkę odwiedzały tysiące świdniczan i gości, którzy przyjeżdżali do naszej gminy i powiatu. Tak jak to było ponad 2000 lat temu, tak i w tym roku przy żłóbku Jezusa obok Maryi, Józefa, Trzech Króli i pastuszków czuwać będą żywe zwierzęta. W ten jeden wyjątkowy dzień w roku, szopka wypełni się żywymi zwierzętami: owcami, barankami, kucami. W dotychczasowej historii żywej szopki był też już osiołek i trzej królowie wjeżdżający na koniach. Przy okazji żywej szopki chcemy dać mieszkańcom naszych gmin i przybyłym gościom możliwość wspólnego spotkania, wspólnego kolędowania i spontanicznego dzielenia się radością - mówi wójt gminy Świdnica.

Wzorem lat ubiegłych punktem kulminacyjnym będzie inscenizacja teatralna w wykonaniu samorządowców gminy Świdnica. „Gloria, niechaj płynie pieśń” – to tytuł tegorocznego przedstawienia.

- Już w ubiegłym roku wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązanie, wzbogacając scenariusz inscenizacji o partie śpiewane. W tym roku będzie ich znacznie więcej. Do wspólnego kolędowania planujemy zaangażować publiczność. Poprzez śpiewy widzowie będą z radością oczekiwać na narodziny Jezusa. Nową postacią w tegorocznym przedstawieniu będzie także osoba św. Anny, matki Maryi – opowiada Tadeusz Szarwaryn, autor dotychczasowych inscenizacji.

Do przygotowania ścieżki dźwiękowej inscenizacji teatralnej, zostanie wykorzystane Gminne Studio Nagrań.

- Do tej pory korzystaliśmy z gościnności MDK w Świdnicy. Teraz możemy nagrywać już u siebie. Jest to pierwsze profesjonalne studio, gdzie wokaliści i wokalistki mogą realizować swoje nagrania. W wielu sytuacjach przeszkodą, która uniemożliwia rozwój muzycznych talentów jest właśnie brak odpowiedniego zaplecza muzycznego. Mobilne studio jest kolejną alternatywą, szczególnie dla dzieci i młodzieży na organizację wolnego czasu, który powinien być organizowany w sposób kreatywny – dodaje Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

W ramach projektu zakupiono m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł

Tradycją Świdnickiej Kolędy są także wystawcy, reprezentujący gminę Świdnica w ramach bożonarodzeniowego jarmarku. Na uwagę zasługuje fakt, że tradycją bożonarodzeniową udało nam się zainteresować nie tylko nasze sołectwa, stowarzyszenia, ale również młodzież. Na uwagę zasługuje fakt, że wystawcy z gminy Świdnica mają już swoich wiernych klientów, którzy przychodzą każdego roku w okresie jarmarku na stoisko gminne i kupują świąteczne produkty.

***

19 grudnia 2012 r. o g. 11.00 wójt gminy Świdnica T. Mazurek spotka się z zaproszonymi gośćmi na dorocznym spotkaniu świątecznym.

Jest to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim za współpracę, życzliwość oraz wsparcie w realizowanych działaniach w okresie mijającego roku. Tegoroczne spotkanie, tak jak poprzednie będzie miało miejsce w sali narad Urzędu Gminy Świdnica.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group