Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1055
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Głosowanie na miasteczko

Poniedziałek, 27 marca 2023, 15:21
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Głosowanie na miasteczko
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Stworzenie placu manewrowego do nauki jazdy na rowerze, montaż stojaków i stacji naprawy rowerów – Miejski Klub Sportowy „Karolina” walczy o grant z Funduszu Toyoty. O tym, czy na stadionie powstanie ogólnodostępne miasteczko ruchu drogowego, zdecydują głosy mieszkańców. Głosować można bezpłatnie na stronie www.fundusztoyoty.pl.

Projekt zgłoszony przez MKS „Karolina” opracowano wspólnie z Przedszkolem Samorządowym „Chatka Puchatka”, które w 2022 r. również ubiegało się o grant w Funduszu Toyoty. W tym roku obie jednostki połączyły siły i zdecydowały się na jeden wspólny projekt. Zakłada on stworzenie placu manewrowego do nauki jazdy na rowerze dla dzieci, młodzieży i dorosłych wraz z podstawowymi znakami drogowymi. Powstanie on na starym, betonowym boisku do siatkówki, które znajduje się na terenie stadionu miejskiego w Jaworzynie Śląskiej. Dodatkowo obok placu zamontowane zostaną również stacja do podstawowej naprawy rowerów oraz dwa stojaki na rowery. – W Jaworzynie Śląskiej, która przecież ma wieloletnie tradycje kolarskie i w której ta dyscyplina sportowa jest wciąż bardzo popularna, brakowało takiego miejsca. Przedszkolaki będą tu poznawać zasady ruchu drogowego, uczniowie szkół podstawowych – szkolić jazdę na rowerze przed egzaminem na kartę rowerową, a młodzież i dorośli w każdym wieku – ćwiczyć swoje umiejętności. Mamy też nadzieję, że pomysł przypadnie mieszkańcom do gustu i zachęci ich do większej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu ­– mówi Rafał Kwiatkowski, prezes MKS „Karolina”. – Pomóżcie nam w realizacji projektu, który będzie służył nam wszystkim. Głosujcie na niego.

Na projekty można głosować od 27 marca do 9 kwietnia na stronie:

https://fundusztoyoty.pl/glosowanie/

Każdy oddany głos oznacza jeden punkt przyznany projektowi. Głosować mogą osoby pełnoletnie. By wyrównać szanse mniejszych i większych gmin, do punktacji zaliczonych jest maksymalnie pierwszych 500 głosów oddanych na każdy projekt. Na podstawie punktacji ze wszystkich etapów konkursu ogłoszonych zostanie finalnie 6 projektów z aglomeracji wałbrzyskiej, które otrzymają granty z Funduszu Toyoty (do 25 tysięcy złotych każdy).

Fundusz Toyoty realizowany jest w partnerstwie z Fundacją Edukacji Europejskiej, która pełni funkcję koordynatora; Zespołem Szkół nr 5 w Wałbrzychu, którego uczniowie na kierunku architektura krajobrazu w ramach zajęć praktycznych przygotowują koncepcje zagospodarowania przestrzeni dla projektów zgłoszonych do konkursu oraz Zespołem Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach, którego uczniowie na kierunku informatyka pomagają w przygotowaniu koncepcji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group