Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Głosuj i pomóż szkołom z województwa dolnośląskiego zdobyć sprzęt multimedialny od Tesco dla Szkół!

Środa, 28 listopada 2012, 9:25
Aktualizacja: 9:26
Autor: opr. PAW
Region: Głosuj i pomóż szkołom z województwa dolnośląskiego zdobyć sprzęt multimedialny od Tesco dla Szkół!
Fot. PAW
82 zespoły z 79 szkół z województwa dolnośląskiego walczy o nowoczesne pracownie multimedialne i setki nagród indywidualnych w jubileuszowej, 10. edycji konkursu Tesco dla Szkół – „Zdrowo Najedzeni”.

Uczniowie biorący udział w projekcie mieli za zadanie nakręcić krótkie filmiki prezentujące zasady zdrowego odżywiania. Uczestnicy konkursu liczą teraz na wsparcie lokalnej społeczności w walce o nowoczesny sprzęt dydaktyczny. Każdy, kto chciałby oddać swój głos na wybrany filmik może to zrobić w dniach 19 listopada – 17 grudnia 2012r. za pośrednictwem strony www.tescodlaszkol.pl. Głosować można raz dziennie na dowolną liczbę filmów.

W ramach konkursu Tesco dla Szkół – „Zdrowo Najedzeni” uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa dolnośląskiego nakręcili krótkie, 2-minutowe filmiki, które pokazują co jeść, by się prawidłowo rozwijać i mieć dobre samopoczucie. Ich prace można zobaczyć na stronie www.tescodlaszkol.pl. Codziennie, od 19 listopada do 17 grudnia 2012 r. po zalogowaniu się na stronie można oddać głos na wybrane filmiki – i pomóc ich autorom w wygraniu cennych nagród, wśród których znajdują się: 10 pracowni multimedialnych o wartości 16 000 zł dla całej szkoły, mini kamery HD dla uczniów oraz tablety dla nauczycieli-opiekunów zwycięskich zespołów.

Zwyciężą te szkoły, które zdobędą najwięcej głosów Internautów. Z tego powodu bardzo ważne jest zaangażowanie w projekt również lokalnej społeczności. Tylko w ciągu dwóch ostatnich lat z szansy na wygranie nowoczesnego sprzętu multimedialnego w ramach programu Tesco dla Szkół skorzystało aż 9 szkół z województwa dolnośląskiego, w tym placówki z Chobieni, Jelcza-Laskowic, Jerzmanowej, Głuszycy, Marcinowic (pow. Jaworski), Oławy, Wałbrzycha i Wrocławia.

-Jesteśmy małą szkołą, ale dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej, władz lokalnych i uczniów, którzy codziennie na różne sposoby promowali filmik i za pośrednictwem strony internetowej gminy i portali społecznościowych namawiali do głosowania, udało nam się odnieść sukces - mówi Alina Niedziela, nauczycielka z Publicznego Gimnazjum im. Wł.St.Reymonta w Marcinowicach, ubiegłorocznego laureata konkursu Tesco dla Szkół. - Ponadto zabieganie o głosy zintegrowało uczniów i społeczność lokalną, pozwoliło nam uwierzyć, że wspólną pracą możemy osiągną bardzo dużo – dodaje nauczycielka z Marcinowic.

Co roku laureatami konkursu zostają zarówno uczniowie z dużych miast, jak i dużo mniejszych miejscowości i małych gmin. - Dotychczas w ramach konkursu prawie 11 tysięcy szkół otrzymało od nas nagrody o łącznej wartości około 13 milionów złotych. Dzięki temu blisko 7 milionów dzieci uczy się dzisiaj w lepszych warunkach - mówi Beata Rożek, menadżer ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Tesco Polska. -Tesco dla Szkół to czasami jedyna okazja na zdobycie takiego sprzętu, szczególnie dla szkół z małych miejscowości – dodaje Rożek.

W 10. jubileuszowej edycji konkursu Tesco dla Szkół na głosujących czeka dodatkowa atrakcja – interaktywna gra, której ideą jest dbanie o prawidłowe żywienie swojej postaci – sympatycznego stworka, którego trzeba właściwie nakarmić. Zdobyte w grze punkty gracze w każdym momencie będą mogli przekazać na wskazany przez siebie filmik, przybliżając go tym samym do zwycięstwa. Kolejną szansą na zdobycie punktów przez zespoły młodych filmowców będą także 3 konkursy dodatkowe: na gazetkę szkolną o zdrowym żywieniu, na Zdrowo Najedzoną Fraszkę i Zdrowo Najedzone Mikołajki.

Podczas trwającego do 17 grudnia głosowania wyłonionych zostanie 3 zwycięzców z największą liczbą zdobytych głosów. Wyniki głosowania zadecydują także, które z pozostałych prac przejdą do II etapu konkursu i zostaną oceniane przez Jury odpowiedzialne za wybór kolejnych 7 laureatów. Czy do listy laureatów dołączą szkoły z województwa dolnośląskiego? Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wejścia na www.tescodlaszkol.pl i oddawania głosów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group