Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1183
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Głosuj na Świdnicę w plebiscycie na najpiękniejsze miasto tegorocznych świąt

Środa, 7 grudnia 2011, 7:53
Aktualizacja: 10:59
Autor: PAW
Świdnica: Głosuj na Świdnicę w plebiscycie na najpiękniejsze miasto tegorocznych świąt
Fot. red
Wrocław, Warszawa, Kraków, Katowice, Wałbrzych, a może Lubin – które świeci najpiękniej w Polsce? W dniach, w których większość miejscowości zyskuje na blasku dzięki świątecznym iluminacjom ulic, a w ich centrach stają przepiękne choinki, Grupa ENERGA zaprasza do trzeciej edycji konkursu „Świeć się”. W plebiscycie bierze również udział Świdnica.

Spośród ponad 100 miast w dwuetapowym plebiscycie internauci na podstawie zdjęć wybiorą liderów wojewódzkich, a następnie zwycięzcę ogólnopolskiego. Najpiękniejsze miasto otrzyma sprzęt AGD z przeznaczeniem na dowolny cel społeczny. Plebiscytowi towarzyszą świąteczne konkursy fotograficzne, w których do wygrania będzie kilkadziesiąt nagród m.in. telewizor 3D, iPad2 i iPhone 4S. Zabawa rozpoczyna się 6 grudnia br. na serwisie konkursowym www.SwiecSie.pl oraz na www.facebook.com/swiecsie.

W pierwszej edycji konkursu „Świeć Się” wygrał Rzeszów, zaś w drugiej za najładniej przystrojone miasto na Święta tysiące internatów uznało Szczecin. Zwycięskie miasta otrzymały od Grupy ENERGA atrakcyjne nagrody do przekazania na cel charytatywny. W tym roku w plebiscycie z województwa dolnośląskiego oprócz Lubina, zwycięzcy etapu wojewódzkiego w poprzedniej edycji, biorą udział: Wrocław, Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych, Głogów i Świdnica.

W całej zabawie uczestniczyło już ponad 260 tysięcy osób, w tym kilka tysięcy internautów wzięło udział w konkursie fotograficznym na najpiękniejsze zdjęcia przystrojonych na święta ogrodów, domów i choinek.
- Zachęcamy wszystkich nie tylko do głosowania na najpiękniejsze ich zdaniem miasto tegorocznych Świąt, ale także do dzielenia się pozytywną świąteczną energią. Dlatego zapraszamy do pokazania innym zdjęć ze swoimi świątecznie przystrojonymi światłem i innymi ozdobami choinkami, domami i ogrodam. – mówi Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA. – W tym celu już po raz trzeci uruchomiliśmy platformę internetową, na której każdy, kto chce włączyć się do zabawy w plebiscycie i konkursie ENERGI, może zamieszczać swoje zdjęcia, głosować na najładniejsze iluminacje miejskie i wygrywać atrakcyjne nagrody.

Plebiscyt podzielono na 2 etapy: wojewódzki i finał ogólnopolski. Ocena kandydatów odbywać się będzie na podstwie zdjęć świątecznych iluminacji miejskich – przystrojonych ulic, placów i choinek ponad 100 miast. Llista miast nie jest ostateczna, może być powiększona przez zgłoszenie mieszkańców i skorzystanie z tzw. dzikiej karty i dodanie miejscowości za pośrednictwem konkursowych stron www. Oddawanie głosów w plebiscycie odbywa się na www.SwiecSie.pl oraz na www.facebook.com/swiecsie.

W trwającej do 2 stycznia 2012 r. pierwszej części zabawy internauci zadecydują, które 16 miast przejdzie do finału (wybrane zostanie po jednym z każdego województwa – wygrywają miasta, które zdobędą najwięcej głosów). Do 15 stycznia odbędzie się głosowanie w finale plebiscytu – wygra miasto, które, zdaniem internautów, posiada najokazalsze oświetlenie świąteczne w całej Polsce.

Zwycięzca całego plebiscytu „Świeć Się”, poza tytułem miasta o najpiękniejszych iluminacjach, otrzyma ufundowany przez spółkę ENERGA Oświetlenie prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD. Nagrodę będzie mógł przeznaczyć na dowolny cel społeczny.

Część indywidualną w zabawie „Świeć Się” stanowią konkursy fotograficzne podzielone na cztery kategorie: „Moje Miasto”, „Mój Dom”, „KreAkcja!” oraz „Konkurs Praktiker”. Internauci będą mogli dzielić się swoimi świątecznymi zdjęciami już od 16 grudnia, w dedykowanej zakładce konkursowej na www.SwiecSie.pl. Na autorów najciekawszych fotografii czekają atrakcyjne, cenne nagrody, m.in. telewizor 3D, iPad2 i iPhone 4S.

Konkurs „Moje Miasto” to rywalizacja na najładniejsze zdjęcie świątecznych iluminacji miejskich, natomiast w kategorii „Mój Dom” każdy internauta może podzielić się zdjęciami swojej choinki lub przyozdobionego świątecznie ogrodu czy balkonu. „KreAkcja” to szansa na wykazanie się kreatywnością podczas fotografowania – nietypowe ujęcia, malowanie światłem – każda forma oddania świątecznego klimatu i światła jest dozwolona.

Nowością trzeciej edycji zabawy „Świeć Się” jest konkurs Praktikera, który jako partner akcji proponuje zabawę dekoracjami świątecznymi. Każdy, kto kupi w sklepach sieci Praktiker lub na www.praktiker.pl produkt oznaczony logiem akcji „Świeć Się” i zrobi zdjęcie zaaranżowanej dekoracji, ma szansę wygrać bon o wartości 1000 zł na zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowym Praktikera.
Moc nagórd do wygrania – telewizor 3D, iPad 2, iPhone 4s. Szansę na nagrody mają wszyscy ci, którzy prześlą zgłoszenia do konkursów do 8 stycznia 2012 r. Warto wziąć udział w zabawie, na zwycięzców konkursów fotograficznych przewidziano atrakcyjne nagrody, między innymi telewizor 3D, tablet iPad 2, smartfon iPhone 4s, czytniki do e-booków Kindle oraz kompaktowe aparaty cyfrowe Canon i Nikon, czy też egzotyczną wycieczkę zagraniczną dla dwóch osób. Pełna lista nagród zostanie opublikowana w serwisie konkursu www.SwiecSie.pl.

Świąteczna zabawa Grupy ENERGA spodobała się Polakom. W poprzedniej edycji akcji do różnych form zabawy w "Świeć Się włączyło się ponad 260 tysięcy osób, a współzawodnictwo na najładniejsze iluminacje świąteczne w Polsce relacjonowało wiele mediów, które wspólnie z władzami miejskimi zachęcały swoich mieszkańców do oddawania głosów na swoje miasta (internauci oddali ich w sumie ponad 35 tys.). Wielką popularnością w ramach akcji cieszył się profil „Świeć Się” na Facebooku. W sumie na www.facebook.com/swiecsie na „świetlnej mapie" zapalono ponad 125 tys. „światełek", a jako najjaśniejszy punkt w Polsce społeczność serwisu wskazała Kraków. Użytkownicy serwisu założyli także ponad 75 tys. wirtualnych choinek z życzeniami świątecznymi dla swoich przyjaciół i znajomych. Sam profil „Świeć Się” na Facebooku odnotował ponad 29 tys. oznaczeń „lubię to”!

Konkurs "Świeć Się" jest wspólną inicjatywą Grupy ENERGA (ENERGA SA i ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o.), firmy Praktiker oraz Grupy Gazeta.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group