• Wtorek, 16 lipca 2019
  • Godz. 10:17
  • Imieniny: Benedykta, Benity, Eustachego, Mariki
  • Czytających: 421
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Głowa Kościoła niemieckiego zawita do Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Środa, 4 listopada 2009, 9:19
Aktualizacja: 9:26
Autor: MaS
W dniach 7–9.11. 2009 roku przebywać będzie w Świdnicy Jego Eminencja ksiądz kardynał Joachim Meisner, arcybiskup metropolita Kolonii. Centralnym punktem wizyty księdza kardynała będzie msza św., którą odprawi w katedrze świdnickiej w niedzielę 8 listopada o godz. 11.00.

– Serdecznie zapraszam mieszkańców Świdnicy na spotkanie i wspólną modlitwę z naszym dostojnym Gościem. Ksiądz kardynał Meisner to jeden z najbliższych współpracowników Ojca Świętego Benedykta XVI. Bardzo Go cenił i darzył przyjaźnią także sługa Boży Jan Paweł II. Przybądźmy zatem do naszej katedry, aby wspólnie wielbić Boga, a także wyrazić nasz szacunek dla osoby Księdza Kardynała. Jeszcze raz gorąco zapraszam i z serca wszystkim błogosławię – ogłosił biskup Ignacy Dec.

To nie pierwsza wizyta kardynała w Świdnicy, odwiedził nas w 2005 roku, a później w kwietniu roku bieżącego i w towarzystwie biskupa Deca zwiedzał świdnicką katedrę.

Joachim Meisner ma śląskie korzenie, urodził się bowiem przed II wojną światową w dzisiejszej dzielnicy Wrocławia – Leśnicy. W Polsce bywa dość często, 10 sierpnia w dzień Św. Wawrzyńca – święto przewodników górskich – przewodniczył mszy koncelebrowanej na Śnieżce w Karkonoszach, w towarzystwie biskupów Dominika Duki z Hradca Kralove i Stefana Cichego z Legnicy. We mszy uczestniczył także prezydent Czech Vaclav Klaus.

- Dlatego jako były obywatel Vratislaviae, dawnego Breslau, dziś Wrocławia, a obecnie jako arcybiskup Kolonii, chcę wyrazić swą wielką wdzięczność, że mogę, razem ze swoimi braćmi, biskupami z Legnicy i Hradca Kralove, odprawić na tym miejscu Najświętszą Eucharystię. Stoimy u tego samego ołtarza, przyjmujemy tego samego Pana, słuchamy tej samej Ewangelii. Dlatego należymy do siebie teraz i w przyszłości. Nie dopuśćmy, żeby jakaś ideologia od siebie nas oddzieliła. Jak mówi Pismo św.: "jesteśmy współobywatelami świętych i domownikami Boga" (Ef2, 19). – mówił wtedy kardynał.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group