Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Główna brama po remoncie

Poniedziałek, 15 maja 2017, 7:26
Autor: red
Żarów: Główna brama po remoncie
Fot. UM Żarów
Zakończyły się prace przy remoncie wejścia głównego na żarowskim cmentarzu komunalnym.

W ramach prac remontowych, które zostały tam zrealizowane przemurowano wieżyczki i przesklepienia, wyczyszczono cegły klinkierowe oraz elementy metalowe i drewniane bramy.
- Stara brama wejściowa była w złym stanie technicznym, który zagrażał bezpieczeństwu osób odwiedzających cmentarz, dlatego zadecydowaliśmy o jej renowacji. Inwestycja kosztowała 20 tysięcy złotych i została sfinansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów. Ale to jeszcze nie koniec remontów. Planujemy również wykonanie ciągów pieszych z kostki betonowej oraz montaż oświetlenia na najnowszych kwaterach grzebalnych. Planowany termin rozpoczęcia prac przewidziany został na lipiec/sierpień - mówi Tomasz Kuska Inspektor ds. gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Nowe alejki cmentarne, remont schodów wejściowych do kaplicy i wnętrza obiektu, odrestaurowane ławy, wymienione lampy, odmalowane kolumny i drzwi wejściowe. To tylko niektóre z prac, które jak do tej pory zrealizowane zostały na żarowskim cmentarzu. W minionym roku realizowany był kolejny etap prac na cmentarzu. Blisko 150 tysięcy złotych kosztował remont dachu. Na ten rok przewidziane zostały kolejne inwestycje na cmentarzu w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group