Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 756
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Gmina Dobromierz inwestuje w oświatę

Środa, 12 kwietnia 2017, 7:07
Autor: red
Gmina Dobromierz: Gmina Dobromierz inwestuje w oświatę
Fot. UG Dobromierz
Kwotą 170 tys. zł zostaną dodatkowo wsparte szkoły w Roztoce i Gniewkowie. Zadanie inwestycyjne pn. ,,Poprawa efektywności energetycznej budynków Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Roztoce” będzie obejmować wymianę okien i drzwi.

Natomiast w ramach modernizacji pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Gniewkowie zostanie wydzielone dodatkowe pomieszczenie klasowe.

To nie jedyne poważne środki zaangażowane w bieżącym roku szkolnym w działania oświatowe. Od września realizowany jest projekt ,,Lepszy start dla uczniów szkół podstawowych gminy Dobromierz”, który obejmuje doposażenie szkół w Roztoce i Gniewkowie oraz realizację dodatkowych zajęć dydaktycznych.

Na przełomie maja i czerwca 45 uczniów weźmie udział w kolejnej edycji programu ,,Umiem pływać”. W wyniku pozytywnie zweryfikowanego wniosku, Zespół Szkół w Roztoce otrzyma również 8 tys. zł na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (pozostałe szkoły otrzymały dofinansowanie w roku ubiegłym).
- Wsparcie placówek oświatowych to jedno z priorytetowych zadań, jakie realizuje gmina Dobromierz. Podniesienie szans edukacyjnych oraz zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych pozwala na atrakcyjne i interaktywne formy przekazywania wiedzy. Jest to inwestycja w najmłodszych mieszkańców naszej gminy, co z pewnością przyniesie pozytywne efekty w przyszłości – mówi wójt Jerzy Ulbin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group