Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 740
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Gmina Dobromierz podsumowała rok

Sobota, 30 grudnia 2023, 9:06
Aktualizacja: 12:07
Autor: red
Gmina Dobromierz: Gmina Dobromierz podsumowała rok
Fot. UG Dobromierz
28 grudnia w Dobromierzu odbyło się Spotkanie Noworoczne, które stanowiło doskonałą okazję do podsumowania wydarzeń mijającego roku, jak również do złożenia życzeń świąteczno – noworocznych.

Na uroczystości obecni byli komendant Powiatowy Policji w Świdnicy insp. Andrzej Dobies, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy bryg. Dariusz Budkiewicz, radny Powiatu Świdnickiego i prezes LGD Szlakiem Granitu Krystian Ulbin, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie Daria Kurek, kierownik Posterunku Policji w Dobromierzu mł. asp. Patryk Zawora, komendant gminny OSP Wojciech Tarka, przewodniczący Rady Gminy Dobromierz Piotr Rusek, radni, sołtysi, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele firm, instytucji i organizacji społecznych.

Wójt Jerzy Ulbin podsumował najważniejsze zadania realizowane w 2023 roku w tym m.in. przebudowę ulicy Cmentarnej w Dobromierzu, remont mostu i drogi w Gniewkowie, remont drogi do gruntów rolnych w Dzierzkowie, remont drogi w Celowie, przebudowę placu przed świetlicą w Czernicy, remont dróg gminnych w Borowie, budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, budowę zbiornika retencyjnego i drogi w Jaskulinie, termomodernizację szkoły w Roztoce oraz przygotowane do realizacji takich zadań jak: remont ulicy Kościelnej w Dobromierzu, przebudowę placu przy stawie w Roztoce, remont obiektów zabytkowych, przebudowę drogi w Czernicy, rozbudowę kanalizacji w Szymanowie, rozbudowę szkoły w Gniewkowie, przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe w Dobromierzu oraz przebudowę nawierzchni ulicy Widokowej, Zielonej i Podgórnej, przebudowę oczyszczalni ścieków, wymianę opraw oświetleniowych, zapewnienie infrastruktury dla WSSE Podstrefa Dobromierz w tym budowę drogowego układu komunikacyjnego, obejmującego budowę dwóch rond i przebudowę istniejącego, budowę i modernizację infrastruktury wodociągowej, kanalizacyjnej i deszczowej.

Na inwestycje w ramach tegorocznego budżetu Gmina Dobromierz wydatkowała 12,4 mln zł, przy dochodach na poziomie 39,1 mln zł i wydatkach 44,7 mln zł.

Wójt Jerzy Ulbin zwrócił również uwagę na zaangażowanie Powiatu Świdnickiego w przebudowę drogi w Borowie za 4,6 mln zł i kontynuację budowy chodników. Włodarz gminy złożył życzenia noworoczne i podziękował za kolejny rok pracy radnym, sołtysom, pracownikom gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawicielom organizacji, firm i mieszkańcom.

Życzenia noworoczne złożyli również radny Powiatu Świdnickiego Krystian Ulbin i przewodniczący Rady Gminy Piotr Rusek.

Spotkanie Noworoczne było znakomitą okazją do wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za długoletnie pożycie małżeńskie. W gronie dostojnych jubilatów gościliśmy państwa Danutę i Zbigniewa Bierowiec z Jugowej, państwa Stanisławę i Tadeusza Lichota z Bronówka, państwa Grażynę i Kazimierza Radoń z Borowa oraz państwa Krzysztofę i Eugeniusza Dybała z Kłaczyny. Medale otrzymali również państwo Łuszyńscy z Szymanowa. Raz jeszcze życzymy dużo zdrowia i kolejnych pięknych jubileuszy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group