Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 942
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Gmina Marcinowice włącza się do prac nad strategią „SUDETY 2030”

Wtorek, 7 listopada 2017, 9:28
Aktualizacja: 9:30
Autor: red
Marcinowice: Gmina Marcinowice włącza się do prac nad strategią „SUDETY 2030”
Fot. UG Marcinowice
Wójt Gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski podpisał deklarację przystąpienia do prac nad Strategią Rozwoju Społeczno–Gospodarczego Południowej części Dolnego Śląska „SUDETY 2030”.

Podczas XXXVII Sesji Rady Gminy Marcinowice radni jednogłośnie zgodzili się na dołączenie gminy Marcinowice do tych prac. Dokument ten ma na celu wskazanie problemów, z jakimi borykają się samorządy naszego regionu.

Najbardziej rozwiniętymi ośrodkami są głównie Wrocław i północna część Dolnego Śląska , która zawyża wskaźniki całego województwa.

W informacjach statystycznych Dolny Śląsk to region zamożny, dlatego też w przyszłej perspektywie finansowej Unii Europejskiej środki na rozwój będą znacznie mniejsze niż dotychczas. Niestety południowa część Dolnego Śląska pod względem społecznym i gospodarczym znacznie odbiega od części północnej. Stąd też przystąpienie do prac nad wspólną strategią, która będzie wyznaczała wspólne kierunki działania i stanie się częścią nowej strategii Dolnego Śląska do 2030 r.

Będzie ona szansą na skuteczne ubieganie się o środki państwowe i europejskie, co w przypadku braku takiej inicjatywy byłoby dla biedniejszych subregionów południowej części Dolnego Śląska trudne do osiągnięcia. Wspólne działanie wszystkich ponad 80 gmin subregionu wałbrzyskiego i jeleniogórskiego będzie szansą na zrealizowanie tych zamierzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group