Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Gmina pomaga parafiom pozyskać fundusze na ochronę zabytków

Sobota, 30 stycznia 2016, 10:23
Autor: opr.red.
Marcinowice: Gmina pomaga parafiom pozyskać fundusze na ochronę zabytków
Fot. www.marcinowice.pl
Wspólny wniosek parafii z gminy Marcinowice o dotację na ochronę zabytków pomagają przygotować księżom urzędnicy. W miniony poniedziałek 25 stycznia na spotkaniu z księżmi został wyłoniony lider, który będzie koordynował prace nad wnioskiem. Został nim ks. Marcin Czchowski, proboszcz parafii w Strzelcach Świdnickich.

Sprawą żywo zainteresowani są nie tylko księża, ale też parafianie, stąd wsparcie gminy w przygotowywaniu potrzebnych dokumentów.

– Gmina nie ma obowiązku się o to starać, ale te pieniądze są i po prostu trzeba po nie sięgnąć – wyjaśnia wójt Władysław Gołębiowski. – Dlatego podjąłem decyzję o wsparciu parafii w tym zakresie.

Koszt remontu, którego dotyczy wniosek, nie może być jednak niższy niż 100 tys. zł, bowiem chodzi o inwestycje faktycznie ratujące dany zabytek. Stąd też kolejna decyzja – o podjęciu działań zmierzających do przygotowania wspólnego wniosku wszystkich parafii, w których istnieją pilne potrzeby remontowe czy inwestycyjne.

Parafie będą musiały wykazać się wkładem własnym, jednak w tym zakresie gmina nie może już udzielić wsparcia. Zgodnie z głosami radnych podczas ostatniej sesji Rady Gminy Marcinowice 22 stycznia, tutaj na pewno wykażą się parafianie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group