Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 888
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Gmina Świdnica gotowa z deklaracjami śmieciowymi

Sobota, 27 kwietnia 2013, 15:04
Aktualizacja: 15:06
Autor: red.
Przygotowania do wielkich śmieciowych zmian wkraczają w decydującą fazę. Do uruchomienia nowego systemu gospodarki odpadami pozostały tylko dwa miesiące. Gmina Świdnica poradziła sobie z deklaracjami o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Na 4500 planowanych deklaracji wpłynęło już blisko 4100. Wszystkie zostały już wprowadzone do systemu komputerowego.

- Spotkania z mieszkańcami gminy, dotyczące nowego systemu gospodarowania odpadami, jakie odbyliśmy na przełomie lutego i marca br., przyniosły zamierzony skutek. Jako jedni z pierwszych zorganizowaliśmy cykl spotkań w naszych sołectwach i to się opłaciło. Spośród złożonych deklaracji 100% zostało już wprowadzonych do systemu. Dzięki spotkaniom, mieszkańcy gminy nie tylko w terminie złożyli właściwe dokumenty, ale przede wszystkim na długo przed lipcem 2013 roku zdobyli wiedzę nt. funkcjonowania systemu organizacji wywozu odpadów komunalnych. Jaka będzie ostateczna cena za śmieci, o tym będziemy mogli powiedzieć dopiero po otwarciu ofert przetargowych, najwcześniej w połowie maja br. – mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Przypomnijmy, że zasada numer 1 tej śmieciowej rewolucji brzmi: segregujesz śmieci – płacisz mniej.

Obecnie rozpoczął się proces weryfikacji złożonych deklaracji z bazą podatników podatku od nieruchomości, a także odbiorcami wody. Pozwoli to porównać stany faktyczne oraz sporządzić wykaz tych mieszkańców, którzy jeszcze takich deklaracji nie złożyli lub wypełnili ją niezgodnie ze stanem faktycznym. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili tego obowiązku do złożenia w siedzibie Urzędu Gminy Świdnica stosownej deklaracji . Można to zrobić od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Druki deklaracji oraz przydatne informacje dostępne są w siedzibie urzędu, lub na stronie www.gmina.swidnica.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group