Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Gmina Świdnica na 4. miejscu

Sobota, 27 maja 2017, 13:45
Aktualizacja: Niedziela, 28 maja 2017, 13:47
Autor: red
Gmina Świdnica: Gmina Świdnica na 4. miejscu
Fot. Gmina Świdnica
Finał Wiosenny Dolnośląskich Biegów Przełajowych uplasował gminę Świdnica na czwartym miejscu w punktacji zespołowej.

Stało się tak głównie dzięki indywidualnym sukcesom Roksany Niedziałkowskiej, Kingi Kubisztal, Karoliny Malinowskiej, Patrycji Taratuty, Mateusza Ślepokury, Mateusza Hajdrycha, Karoliny Dynowskiej oraz Katarzyny Kality i Anny Kozieł – biegających nauczycielek wychowania fizycznego.

Koniec kwietnia i maj, to trzy duże młodzieżowe imprezy finałowe Dolnośląskich Igrzysk Zrzeszenia LZS i Mieszkańców Wsi :

FINAŁ WIOSENNY DOLNOŚLĄSKICH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH
FINAŁ DOLNOŚLĄSKI TURNIEJU ,,PIŁKARSKA KADRA CZEKA” DZIEWCZĄT
DOLNOŚLĄSKIE IGRZYSKA W LEKKIEJ ATLETYCE
Sukcesy na tych zawodach, to dzieło ścisłej współpracy gimnazjów w Lutomi i Witoszowie oraz Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Katarzyna Kalita, wzmacniając reprezentację dziewcząt z Gimnazjum w Lutomi Dolnej Karoliną Malinowską z Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym, przyczyniła się do zwycięstwa wspólnej drużyny, pod barwami GLKS-u Świdnica, w turnieju strefowym ,,Piłkarska kadra czeka” dziewcząt, a tym samym do awansu na szczebel wojewódzki. W finale dolnośląskim nasze dziewczęta, z fachową pomocą Maksymiliana Niedziałkowskiego, po dwóch zwycięstwach i remisie w fazie grupowej, dopiero w finale uległy faworyzowanej drużynie z Lubinia.

Dolnośląskie Igrzyska w Lekkiej Atletyce, to popis ,,siedmiu wspaniałych”, czyli siódemki zawodników GLKS-u Świdnica, którzy pod kierownictwem Katarzyny Kality i Ryszarda Mydłowskiego w komplecie zajęli miejsca na podium ! Zwyciężali : Karolina Dynowska i Patrycja Taratuta. Srebra ze Zgorzelca przywieźli: Liliana Kazimierska i Weronika Władzińska, a na trzecim miejscu plasowali się: Karolina Malinowska, Mateusz Hajdrych i Mateusz Ślepokura.

Okazuje się, że trud włożony w organizację czasu wolnego uzdolnionej sportowo młodzieży, współpraca między nauczycielami oraz inspiracja do podejmowania odważnych wyzwań, a także działanie przykładem własnym nauczycieli, odpłaca radością zwyciężania, umiejętnością radzenia sobie z porażkami i chęcią podjęcia treningu sportowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group