Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gmina Świdnica– Tu mieszkam , tu płacę podatek PIT

Wtorek, 12 kwietnia 2016, 7:17
Aktualizacja: 13:43
Autor: opr.red.
Świdnica: Gmina Świdnica– Tu mieszkam , tu płacę podatek PIT
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Tym mieszkańcom gminy, którzy jeszcze nie złożyli do Urzędu Skarbowego w Świdnicy rocznej deklaracji PIT za 2015 r. przypominamy, że mają czas do 2 maja br.

Przy tej okazji zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy, aby zaktualizowali swój adres zamieszkania, wypełniając dokument – ZAP–3 lub NIP–1. Dzięki temu prostemu zabiegowi podatki trafią do faktycznego miejsca państwa zamieszkania, tj. gminy Świdnica.

Co należy zrobić?
Jeżeli zależy Państwu na rozwoju gminy Świdnica i stałej poprawy warunków życia, zachęcamy do przyłączenia się do grona GMINNYCH podatników! Cały proces zmiany miejsca płacenia podatków jest bardzo prosty, nie wymaga specjalistycznej wiedzy i nie zajmuje dużo czasu, a stawki podatku w całej Polsce są jednakowe.

Aktualizacja adresu zamieszkania
Aby zaktualizować swój adres zamieszkania, należy wypełnić jeden dokument - ZAP-3 przeznaczony m.in. dla osób fizycznych nie prowadzących samodzielnie działalności gospodarczej lub NIP-1, gdy prowadzona jest działalność gospodarcza.
Nie jest konieczna zmiana meldunku. Dokument należy wypełnić i złożyć w Urzędzie Skarbowym w Świdnicy mieszczącym się przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 1/3

Efekty
Dzięki temu prostemu zabiegowi podatki trafią do faktycznego miejsca państwa zamieszkania, tj. gminy Świdnica.

Podatek PIT
To podatek dochodowy od osób fizycznych. Jest on częścią wynagrodzenia każdego pracownika i jest odprowadzany do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania. Należy podkreślić, iż zgodnie z przepisami prawa podatek PIT płaci się według miejsca zameldowania. Właściwym dla mieszkańców gminy Świdnica jest Urząd Skarbowy w Świdnicy. Duża część tego budżetu trafia do państwa, jednak 37% z podatku PIT od mieszkańców rozliczających się w Urzędzie Skarbowym w Świdnicy trafi do budżetu gminy Świdnica.

Na co przeznaczamy pieniądze z PIT-u?
Środki z PIT-u stanowią średnio 30-40% dochodów budżetu gminy. Są to pieniądze, które przeznaczamy na rozwój infrastruktury technicznej i transport oraz rozwój infrastruktury społecznej: szkoły, przedszkola, sport, rekreację i kulturę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group