Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1184
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Gmina Świdnica zagrała z WOŚP–em

Poniedziałek, 29 stycznia 2024, 9:11
Aktualizacja: 11:12
Autor: red
Gmina Świdnica: Gmina Świdnica zagrała z WOŚP–em
Fot. Gmina Świdnica
Pierwszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany w całości jako samodzielny, gminny Sztab – przechodzi do historii. Miniony weekend zdecydowanie był czasem wielkich, otwartych serc i bezinteresownej szczodrości na rzecz potrzebujących. Zebraliśmy aż 90 726, 46 zł! A wciąż jeszcze trwa ostateczne liczenie.

Sobota i niedzielny poranek upłynęły pod znakiem sportu. Na zaproszenie Gminnego Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym, po „wrzutce” do puszek, wszyscy chętni mogli wziąć udział w wydarzeniach „Wspinamy się dla WOŚP” na ściance wspinaczkowej, a także „Aqua aerobik dla WOŚP” oraz „32 minuty na MAXA” na pływalni.

Zanim odbyła się główna, niedzielna część wydarzenia w Witoszowie Dolnym, w wielu sołectwach zorganizowano kiermasze z domowymi wypiekami, WOŚPową zumbę czy pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mieszkańcy, członkowie stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich, druhny i druhowie z gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, najmłodsi i seniorzy - z wielkim zaangażowaniem zbierali datki do puszek.

Aż czterdziestu wolontariuszy wyruszyło także na ulice miejscowości w gminie Świdnica oraz samej Świdnicy. Zapełnione pieniędzmi po brzegi, wręcz pękające w szwach puszki – przynosili do punktu zdawczego, gdzie odbywała się główna część Gminnego 32. Finału WOŚP.

W hali sportowej w Witoszowie Dolnym na mieszkańców gminy czekała moc atrakcji. Idealnym startem tej wspaniałej imprezy były występy dziecięcych i młodzieżowych, pełnych energii i radości grup artystycznych. Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Witoszowa Dolnego, Grupa Teatralna „Pogwarki” z Burkatowa, oraz cheerleaderki działające przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy „Niebiańskie Gwiazdy”. Nie zabrakło także występów muzyczno – tanecznych w wykonaniu nieco starszych koleżanek i kolegów z Zespołu Śpiewaczego „Ale Babki” oraz Ludowo Estradowego Zespołu Mokrzeszów.

Dla najmłodszych gości wydarzenia przygotowano pełną frajdy strefę zabaw – niezmiennie cieszące się ogromnym zainteresowaniem dmuchańce, warsztaty ekologiczne prowadzone przez pracownice Działu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Świdnica, zabawy z animatorami - NamaLoveAnna czy Mila Mas, a także fotobudkę od Hahafotki z Lubachowa.

Na parkingu przed halą czekała atrakcja dla amatorów i fanów motoryzacji. Samochodowe perełki – należący do DJ Marqsa z Burkatowa Ford, ogromna, głośna, z nowoczesnym wyposażeniem bestia, oraz urokliwy, klasyczny, niezwykle zadbany Fiat 500. Za „wrzutkę” do puszki chętni mogli wylosować wyjątkową przejażdżkę.

O szczęśliwe brzuchy i podniebienia zadbały gospodynie i kucharze oraz druhowie z OSP Mokrzeszów w strefie gastro. Nie zabrakło pierogów, bigosu, gulaszu z dziczyzny, dań z kuchni polowej ale także słodkiego akcentu – ciast, herbaty i kawy w „Słodkiej Kawiarence”.

Jednym z ważniejszych elementów Finału były licytacje przekazanych przez darczyńców wyjątkowych przedmiotów, gadżetów, voucherów, zaproszeń i innych – za co serdecznie dziękujemy. Wśród najwyżej licytowanych znalazły się obraz Marty Ciućki przedstawiający kościół w Grodziszczu (800 zł), przekazany przez Teresę Mazurek wójt gminy Świdnica smartwatch (700 zł), kolorowa, damska bluza od Noelle Sewing (400 zł) oraz piknik – randka zaaranżowana przez SielHanka Pikniki (300 zł.

Muzycznym akcentem tego wieczoru były występy dwóch zupełnie różnych, ale utalentowanych zespołów – DSW oraz Silent Live.

DSW - Zespół, w skład którego wchodzą trzy nieprzeciętne osobowości Iwona (pochodząca z Wiśniowej), Kasia i Aneta. Każda z dziewczyn na co dzień żyje w innym świecie, łączy je jedno – wspólna pasja do MUZYKI.

SilenLive - grupa wykonująca muzykę alternatywną, momentami progresywną, z elementami pop-rockowymi. Jak mówią sami członkowie zespołu – „to po prostu art rock”.

Te muzyczne momenty sprawiły nam wszystkim wiele przyjemności, rozruszały nas i nawet zachęciły do tańca. Koncerty były zakończeniem z przytupem – godnym Gminnego Finału.

Po wstępnym podliczeniu zebranych tego dnia środków finansowych okazało się, że wszyscy możemy być z siebie absolutnie dumni. Pierwszy, zorganizowany jako samodzielny Sztab – Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pozwolił na zebranie aż 90 726, 46 zł! A wciąż jeszcze trwa ostateczne liczenie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim z Was, którzy zaangażowali się w organizację Gminnego Finału, szefowej i działaczom w Sztabie i poza nim, prowadzącemu wydarzenie, wolontariuszom, organizacjom, stowarzyszeniom, gospodyniom, kucharzom, darczyńcom, sponsorom, przyjaciołom. Nie sposób wymienić tu wszystkich z Was, ale jedno jest pewne – jesteście niepowtarzalni, wyjątkowi, najlepsi! Dziękujemy, że byliście z nami. TU WSZYSTKO GRA OK!

Zachęcamy do zaglądania na facebookowy fanpage WOŚP Gmina Świdnica, gdzie szczegółowo opisywaliśmy i oznaczaliśmy wszystkich, którzy włączyli się w działania na rzecz tegorocznego Finału WOŚP. Dziękujemy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group