Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świebodzice zakupiła nowy autobus

Wiadomości: Świebodzice
Piątek, 21 grudnia 2018, 17:41
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
W Świebodzicach nastąpiło oficjalne odebranie od firmy Evo Bus Polska sp. z o.o. autobusu marki Mercedes–Benz. W odbiorze uczestniczył burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, radny Rady Miejskiej Mariusz Szafraniec, dyrektor firmy Evo Bus Piotr Krawiec, prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Kacper Nogajczyk.

Dostarczony autobus jest ostatnim zadaniem zrealizowanym przez Gminę Świebodzice w ramach projektu pn. „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Gminie Świebodzice”, dofinansowanego ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Całkowity koszt tego zadania wyniósł 6 876 953,75 zł, z czego Gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 5 355 503,02 zł.

Autobus został zakupiony za kwotę 1 575 630,00 zł brutto, z dofinansowaniem w wysokości 1 004 065,04 zł netto. Nowy autobus pozwoli połączyć utworzone w ramach projektu centrum przesiadkowe z pozostałą częścią miasta. Przyjezdni będą mogli wysiąść z pociągu przy Placu Dworcowym i komfortowo przesiąść się do autobusu miejskiego.

Ekologiczny środek transportu zbiorowego nawiązuje stylistycznie do zakupionych w 2015 r. ze środków unijnych trzech pozostałych autobusów. Ponadto jest równie nowoczesny i wyposażony w: klimatyzację, oświetlenie LED, wyświetlacze LED z komunikatami oraz systemem zapowiadania przystanków, kasowniki posiadające funkcję sprzedaży biletów za pomocą karty płatniczej. Jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, dzięki platformie ręcznie sterowanej, umożliwiającej wjazd i wyjazd osób poruszających się na wózkach, a także posiada przyciski „STOP” ze znakami w języku Braille’a. Nowością jest zewnętrzny wieszak na rowery, ułatwiający ich transport, zwiększający bezpieczeństwo przewozu oraz komfort podróżujących pasażerów.

Ponadto spełnia wartości normy EURO VI, a także został wyposażony w moduł odzyskujący energię zużywaną do hamowania. Co bardzo ważne jest ekologiczny w trosce o nasze środowisko.
Autobus wyruszy na miejskie ulice już niebawem, bo w styczniu 2019 r., mamy nadzieję, że spełni oczekiwania mieszkańców.

Zapraszamy do korzystania z transportu zbiorowego, życzymy przyjemnej i bezpiecznej jazdy po świebodzickich drogach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~fgh 21-12-2018 18:54
4 autobusy i 3 linie komunikacyjne. Ciekawe jak to będzie wyglądało od stycznia ?
~molo 22-12-2018 20:21
to co sie dzieje w swiebodzicach to jakas porazka, kto w tak malym miasteczku organizuje taki transport,wszyscy sie ciesza ,ale nikt nie mowi o tym ile kosztuje utrzymanie , kierowcow, zusy, ksiegowosc, , urlopy kierowcow, serwisy autobusów, kto wogole wymyslil wlasny transport w miescie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group