• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 18:42
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 876
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Gmina usuwa skutki powodzi

Wiadomości: Gmina Świdnica
Wtorek, 3 listopada 2009, 8:38
Aktualizacja: 8:43
Autor:
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Do końca roku w gminie Świdnica trwać będą prace związane odbudową dróg i mostów wraz z odwodnieniem i odbudową sieci wodno–kanalizacyjnych w ramach usuwania skutków powodzi. Łączna wartość pozyskanych dotacji z MSWiA na ten cel wyniesie ponad 3,39 mln zł.

W ośmiu miejscowościach tj. Lubachowie, Bystrzycy Dolnej, Pogorzale, Grodziszczu, Zawiszowie, Makowicach, Niegoszowie i Mokrzeszowie realizowane są prace remontowe związane z odtworzeniem dróg dojazdowych, ich odwodnieniem i wykonaniem nowych przepustów drogowych, udrożnieniem rowów na odcinku ponad 3,9 tys mb. Ponadto w Bojanicach odbudowany zostanie zniszczony przepust wraz z barierami, ubezpieczeniem potoku na wlocie i wylocie z przepustu, wykonaniem dojazdu i zjazdu z przepustu z materiału kamiennego.

W Lutomi Dolnej i Lutomi Górnej wyremontowane zostaną uszkodzone mosty poprzez wzmocnienie podmytego przyczółka, wykonanie fundamentu zbrojonego i wymianę balustrad stalowych na moście.
Do połowy grudnia br. potrwają prace związane z regulacją rowu R-C w Mokrzeszowie na długości ok. 570 m. Zakres prac obejmuje pogłębienie rowu, ubezpieczenie skarp i dna rowu murami oporowymi, płytami ażurowymi, wymianę przepustów w ciągu rowu, przełożenie sieci wodociągowej i gazowej. Wartość całej inwestycji wyniesie około 820 tys. zł., w tym 650 tys. pochodzić będzie ze środków MSWiA.

Do końca listopada 2009 r. trwać będą prace remontowe związane przy odbudowie zniszczonego mostu w Lutomi Górnej. Długość odbudowanego mostu o konstrukcji przepustu żelbetowego wynosić będzie 14 m.

Koszt inwestycji wyniesie ok. 820 tys. zł., z czego ponad 644 tys. zł. pochodzić będą ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych pochodzących z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

W ramach prac remontowych zostanie wykonana m.in. przebudowa rowu melioracyjnego na odcinku 16 m. i wykonanie przepustu pod drogą gminną, powstaną nowe mury oporowe o konstrukcji żelbetowej okładziną kamienną na odcinkach ok. 6m powyżej mostu i 5 m poniżej mostu, zamontowane zostaną elementy bezpieczeństwa ruchu, tj. balustrada stalowa na moście, bariero-poręcze oraz oznakowanie drogowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group