Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Gmina w złotej setce

Wtorek, 19 lipca 2011, 17:01
Aktualizacja: 17:09
Autor: UG Świdnica
Gmina Świdnica: Gmina w złotej setce
Fot. Rzeczpospolita
Trzynasta edycja rankingu „Rzeczpospolitej” – prezentująca najlepsze samorządy w Polsce okazała się niezwykle szczęśliwa dla gminy Świdnica.

W Złotej Setce gmina znalazła się na 15 miejscu, awansując z 47 w roku 2010 i z 65 w roku 2009. To nie jedyny sukces władz samorządowych gminy Świdnica. W pierwszej 20. najlepszych gmin wiejskich - gmina Świdnica uplasowała się jako jedyna z Dolnego Śląska.

- W rankingu samorządów uhonorowaliśmy gminy i miasta, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia/ – mówią przedstawiciele kapituły, którą tworzyli m.in.: prof. Michał Kulesza - twórca reformy samorządowej, doradca społeczny Prezydenta RP, partner w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, Hanna Majszczyk - podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, specjalizuje się w podatkach pośrednich i samorządach, Marceli Niezgoda - podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, koordynuje m.in. wdrażanie programów regionalnych, Dariusz Daniluk - p.o. Prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego, wcześniej wiceminister finansów, ekonomista, bankowiec, Zbigniew Berdychowski - współzałożyciel Instytutu Studiów Wschodnich, które organizuje coroczne spotkania Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój, radny sejmiku małopolskiego, Paweł Tomczak - dyrektor Biura Związku Gmin Wiejskich RP, Andrzej Porawski - dyrektor Biura Związku Miasta Polskich (od 1991 r.), Adam Kowalewski - prezes rady nadzorczej Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Paweł Jabłoński – zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, Łukasz Korycki – kierownik zespołu „firmy” w dziale ekonomicznym „Rzeczpospolitej”, redaktor „Rankingu Samorządów”, Anna Cieślak-Wróblewska – dziennikarka działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej”.

Ranking przeprowadzono w dwóch etapach. W pierwszym wybrano miasta i gminy, które w najlepszy sposób zarządzały swoimi finansami w latach 2007 – 2010 i jednocześnie najwięcej w tym czasie inwestowały.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group