Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 861
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Gmina z inwestycjami

Czwartek, 4 listopada 2021, 11:48
Autor: red
Gmina Świdnica: Gmina z inwestycjami
Fot. Gmina Świdnica
Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu – to jedna z trzech inwestycji, które zostaną zrealizowane dzięki dofinansowaniu w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.

Zainteresowany projektem sali i planowanymi rozwiązaniami technicznymi, placówkę w Grodziszczu odwiedził Wojciech Murdzek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, poseł na sejm RP, współpracujący od wielu lat z gminą Świdnica, a także Pełnomocnik Rządu do spraw reformy funkcjonowania instytutów badawczych i były minister nauki i szkolnictwa wyższego.

- Angażując się w życie regionu jako samorządowiec, reprezentując go w Sejmie oraz pracując w Ministerstwie Edukacji i Nauki, wielokrotnie podkreślałem, że edukacja i nauka to nie koszty ale inwestycje, przynoszące korzyści uczniom, lokalnej społeczności, oraz Polsce. Bardzo mnie cieszy, że gmina Świdnica to rozumie i na jej liście Inwestycji Strategicznych znalazła się nowoczesna sala gimnastyczna dla szkoły w Grodziszczu – mówił minister.

Budowa sali gimnastycznej w Grodziszczu jest niezwykle potrzebna, chociażby z uwagi na fakt, że na chwilę obecną uczniowie aby wziąć udział w zajęciach z wychowania fizycznego, muszą dojeżdżać do sąsiedniej miejscowości gdzie korzystają z wynajmowanej sali sportowej, mieszczącej się na terenie Fundacji „Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego”.

- O budowę w pełni wyposażonej, bezpiecznej sali sportowej z prawdziwego zdarzenia staraliśmy się od kilku lat i wreszcie nadszedł czas kiedy mamy tę możliwość. Czekamy na oficjalne przekazanie promesy, na podstawie której środki finansowe zostaną wprowadzone do budżetu gminy, a następnie przygotowany zostanie przetarg. Sama budowa zgodnie z planami rozpocznie się już w 2022 roku - zaznaczył zastępca wójta gminy Świdnica Bartłomiej Strózik.

- Dziękujemy za obecność i zainteresowanie ministra Wojciecha Murdzka. Jako wieloletni samorządowiec zna potrzeby placówek edukacyjnych i wie jak istotną kwestią dla wszechstronnego rozwoju uczniów jest dostęp do sali gimnastycznej. Mamy nadzieję, że dla mieszkańców gminy Świdnica nie jest to koniec dobrych wiadomości. Na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku planowany jest kolejny nabór wniosków w ramach Polskiego Ładu. Zamierzamy do niego przystąpić – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Przypomnijmy - Władze polskich powiatów i gmin, włącznie z gminą Świdnica, ubiegały się o środki finansowe pochodzące z rządowego programu Polski Ład. Łączna kwota, jaką pomiędzy samorządy rozdysponował rząd, wyniosła ponad 23 miliardy złotych, a przeznaczone one zostaną na 4 tysiące inwestycji.

Gmina Świdnica otrzyma 9 955 000 zł. Środki te przeznaczone zostaną na:

budowę sali gimnastycznej w Grodziszczu,
budowę remizy OSP w Gogołowie,
modernizację boiska w Pszennie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group