Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1138
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Gminna doroczna Wigilia

Piątek, 22 grudnia 2023, 15:39
Autor: red
Gmina Świdnica: Gminna doroczna Wigilia
Fot. Gmina Świdnica
– Święta Narodzenia Pańskiego to czas wyjątkowy, nie myślmy i nie mówmy o rzeczach, które nas martwią czy smucą. Cieszmy się tym, co dobre wokół nas, swoją obecnością, dzisiejszym spotkaniem. Dziękuję, że jesteście dziś z nami – mówiła podczas dorocznego spotkania wigilijnego wójt gminy Teresa Mazurek, podkreślając, że jest to już ostatnie wigilijne spotkanie w roli włodarza gminy.

Po blisko 3 latach przerwy spowodowanej pandemią COVID za zaproszenie wójt gminy licznie odpowiedzi samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących, radni Rady Gminy Świdnica, sołtysi, przedstawiciele organizacji pozarządowych, pracownicy Urzędu Gminy.

W gminie Świdnica od wielu lat dbamy o kultywowanie bożonarodzeniowych tradycji. Aby tradycji stało się zadość podczas wydarzenia świątecznego nie mogło zabraknąć akcentu artystycznego. Piękne Jasełka, w skrupulatnie przygotowanych kreatywnych strojach, z pomysłem i przesłaniem, zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej pod przewodnictwem Krystyny Góreckiej, Bogusławy Gawrońskiej Barbary Kielar. O oprawę muzyczną zadbała niezastąpiona Kapela Zdzicha. To, co również było nieodzowną częścią tego wydarzenia, to tradycyjna już przyśpiewka z autorskim tekstem emerytowanego Biskupa Diecezji Świdnickiej Ignacego Deca.

Po tej części spotkania przyszedł czas na świąteczny zwyczaj dzielenia się opłatkiem – symbolem zgody, pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości Składając sobie życzenia, wymieniając się życzliwością, podczas gdy w tle słyszalne były piękne, polskie kolędy, wszyscy nastroili się iście świątecznie. A skoro święta – to oczywiście wspólna wieczerza. Pyszny poczęstunek przygotowała Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej, a przy obsłudze pomagały uczennice Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Mokrzeszowie.

Rozmowom, wspomnieniom, snuciu planów na przyszłość nie było końca. To było wyjątkowe spotkanie. Dziękujemy, że byliście Państwo z nami Korzystając z okazji już teraz składamy serdeczne, bożonarodzeniowe życzenia. Zdrowych, spokojnych, pełnych miłości Świąt.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group