Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Gminna Olimpiada Przedszkolaków

Czwartek, 21 marca 2019, 9:36
Aktualizacja: 9:38
Autor: red
Mrowiny: Gminna Olimpiada Przedszkolaków
Fot. UM Żarów
W Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach odbyła się III Gminna Olimpiada Sportowa „Maluchy na START”, która została objęta honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żarów Leszka Michalaka.

W Olimpiadzie wzięło udział 36 zawodników z 6 przedszkoli. Na początku wszystkich uczestników gorąco powitała Pani Renata Frycz – organizatorka Olimpiady, następnie głos zabrała pani dyrektor – Barbara Nowak, która życzyła przedszkolakom wspaniałej zabawy.

Po powitaniu przedszkolaki, podnosząc prawą rączkę przystąpiły do uroczystego ślubowania, powtarzając słowo „obiecuję”. Następnie zawodnicy z poszczególnych grup przedszkolnych zaprezentowali swoje okrzyki, slogany i transparenty. Nasz główny sędzia – pan Bartosz Majchrzak omówił poszczególne konkurencje oraz przedstawił wszystkim naszych sędziów, których zadaniem było sprawiedliwe ocenianie i uczciwe liczenie punktów: pani sołtys – Krystyna Popek, p. Danuta Pogubiło, rodzice – p. Wioleta Roubo, p. Elżbieta Borowska, natomiast pani Edyta Mossoń przeprowadziła z dziećmi rozgrzewkę do utworu „Woogie boogie ahojj” oraz „Jedzie pociąg z daleka”.

Podczas Olimpiady rozegrano 6 konkurencji:

skok w dal obunóż,
slalom z woreczkiem na głowie,
rzut woreczkami do obręczy,
skoki na dużej piłce,
kręciołek – kopnięcie piłką do bramki po 2 obrotach,
zbijanie kręgli

Atmosfera dobrej zabawy towarzyszyła wszystkim konkurencjom, a co najważniejsze – nie było przegranych. Olimpiada zakończyła się zwycięsko dla wszystkich drużyn, które za swego sportowego ducha walki zostały nagrodzone dyplomem oraz medalami. Zmagania konkursowe zakończyły się werdyktem komisji:

I miejsce: zdobyli zawodnicy oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu.
II miejsce: dzieci z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.
III miejsce: dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Przedstawiciele zwycięskich drużyn odebrali dyplomy, medale oraz puchary za zajęcie miejsca na podium. Wydarzenie to przyczyniło się do promowania wśród najmłodszych aktywności fizycznej, kształtowania postawy zdrowej rywalizacji, do integracji przedszkoli wokół idei aktywności fizycznej.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, bez których nasza olimpiada nie mogłaby się odbyć: Piekarnia Irena Kulczycka w Świdnicy, Spółdzielnia SPOŁEM w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group