Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1511
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Gminne dożynki

Piątek, 6 sierpnia 2021, 15:20
Autor: red
Gmina Świdnica: Gminne dożynki
Fot. organizatorzy
To będzie święto całej gminy Świdnica, z jej 33 sołectwami. W niedzielę, 29 sierpnia rolnicy, sadownicy, ogrodnicy i pszczelarze dziękować będą za tegoroczne plony. To właśnie ten moment, aby z wdzięcznością i z szacunkiem spojrzeć na ich ciężką, codzienną pracę. W tym roku współgospodarzami gminnego święta plonów będą mieszkańcy dwóch sołectw: Miłochowa i Jagodnika.

Jakie zatem atrakcje czekają nas w niedzielę 29 sierpnia? Korowód dożynkowy rozpocznie się na 15 min przed Mszą św. polową na boisku sportowym w Jagodniku. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na scenie wystąpią: Ludowo-Estradowy Zespół „Mokrzeszów”, „Mażoretki” z Pszenna, a na godz. 16.00 zaplanowano występ gwiazdy dożynek – zespołu AFTER PARTY.

Odbędą się także konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy i stragan dożynkowy. W tym roku edycja ŚWIDNICKIEGO ŁOKCIA będzie miała tylko internetową odsłonę. W ramach kategorii dedykowanej wyłącznie mieszkańcom gminy Świdnica poszukiwać będziemy najliczniej zaszczepioną wielopokoleniową rodzinę. Zgłoszenia za pośrednictwem specjalnego formularza będą przyjmowane od 10 do 25 sierpnia. Premiować będziemy te rodziny, które wykażą się największą liczbą zaszczepionych osób w rodzinie i zameldowanych w gminie Świdnica pod jednym adresem, np. babcia, dziadek, córka, syn, synowa, zięć, dzieci, wnuki. Im liczniejsza będzie wielopokoleniowa rodzina, tym większa szansa na wygranie cennych nagród.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group