Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 550
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia: Gminne zawody pożarnicze odbyły się w Lutomi

Środa, 3 października 2018, 13:23
Autor: red
Lutomia: Gminne zawody pożarnicze odbyły się w Lutomi
Fot. Gmina Świdnica
Były emocje, woda, wyścig z czasem i sportowa rywalizacja. Kolejne, gminne zawody sportowo–pożarnicze potwierdziły wyszkolenie bojowe strażaków ochotników z gminy Świdnica. Współorganizatorem tegorocznej edycji pożarniczych zmagań była Ochotnicza Straż Pożarna w Lutomi.

Do przeciwpożarowego zabezpieczenia społeczeństwa i mienia, w ramach zadania własnego na terenie gminy Świdnica utrzymywanych jest 8 jednostek OSP , w tym 3 jednostki włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, tj. OSP Lutomia, OSP Burkatów, OSP Witoszów.
- Cieszę się, że w gronie tegorocznych zawodników, oprócz seniorów są tez dzieci i młodzież, którzy chcą się szkolić. To dobrze wróży na przyszłość – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek. Od lat konsekwentnie dbamy o zapewnie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Tylko w tym roku do 5 ochotniczych straży pożarnych w gminie Świdnica trafił sprzęt, który pozwoli ratować życie. Zakupione zostały 2 defibrylatory, zestaw ratownictwa medycznego, pilarka ratownicza, rozpieracz kolumnowy oraz spornik progowy. Jego wartość to 47,4 tys. zł. Wkład własny gminy Świdnica to jedynie 1% wartości inwestycji, czyli 474 zł. Projekt był objęty dofinansowaniem ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Natomiast w 2017 roku dzięki projektowi partnerskiemu, którego liderem była gmina Świdnica zwiększył się poziom bezpieczeństwa w 11 gminach, 6 powiatach woj. dolnośląskiego. Zakupiono: 10 nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych, 2 hydrauliczne zestawy ratownictwa technicznego, w tym 1 samochód dla OSP Burkatów. Wartość Projektu to 6,3 mln zł, a 4,03 mln zł stanowiło przyznane dofinansowanie.

W sobotnie przedpołudnie na płycie boiska sportowego w Lutomi Dolnej do zawodów zgłosiło się 14 drużyn. Miały one na celu sprawdzenie umiejętności strażaków oraz sprzętu. Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyła się ostatnia konkurencja – ćwiczenie bojowe. Po oficjalnym ogłoszeniu wyników odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Zwycięską drużyną okazało się OSP Witoszów Dolny.

Wyniki końcowe w kat. seniorzy

I miejsce – OSP Witoszów Dolny
II miejsce – OSP Bystrzyca
III miejsce – OSP Gogołów
IV miejsce – OSP Burkatów
V miejsce – OSP Grodziszcze
VI miejsce – OSP Lutomia

DRUŻYNY MIESZANE: dzieci do lat 12
1. OSP Witoszów Dolny – chłopcy
2. OSP Witoszów Dolny – dziewczęta
3. OSP Lutomia
4. OSP Gogołów
5. OSP Bystrzyca

KOBIETY SENIORKI
• OSP Bystrzyca

CHŁOPCY:
• 12-15 OSP Witoszów
• 16-18 OSP Grodziszcze

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group