Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Gminni prymusi nagrodzeni

Piątek, 17 czerwca 2011, 16:25
Aktualizacja: 16:26
Autor: red.
Gmina Świdnica: Gminni prymusi nagrodzeni
Fot. użyczone
Już po raz trzynasty najlepsi i wyróżniający się uczniowie z terenu gminy Świdnica zostali nagrodzeni przez wójta gminy.

W gminie Świdnica z roku na rok przybywa uczniów, którzy mogą poszczycić się najlepszymi wynikami w nauce i wybitnymi osiągnięciami sportowymi. W ubiegłym roku przyznano 168 stypendiów, w obecnym aż 185. Łączna kwota przyznanych nagród to 18,5 tysięcy złotych.

Prymusem Gminy Świdnica w tym roku została Weronika Milanowska uczennica Gimnazjum w Witoszowie Dolnym ze średnią ocen 5.80. Największą liczbą stypendystów może pochwalić się Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pszennie – 29 uczniów oraz Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie – 32 uczniów.

Agnieszka Filipiak ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej, Paula Król ze Szkoły Podstawowej w Grodziszczu, Aleksandra Natanek ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, Alicja Nowak ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, Zuzanna Pacześniak ze Szkoły Podstawowej w Pszennie, Olga Guźlińska ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolny, Aleksandra Czerkawska z Gimnazjum w Lutomi Dolnej, Beata Janus z Gimnazjum w Pszennie oraz Weronika Milanowska z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym to nagrodzeni prymusi.

Ponadto gmina Świdnica ufundowała także nagrody dla wyróżniających się osobowości szkolnych. Te przypadły w udziale: Karinie Twardak ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej, Zuzannie Warchoł ze Szkoły Podstawowej w Grodziszczu, Marice Hopkowicz ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, Kamilowi Kondziarzowi ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, Mielenie Kamińskiej ze Szkoły Podstawowej w Pszennie, Karolinie Szubie ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, Marcie Adamczyk z Gimnazjum w Lutomi Dolnej, Wojciechowi Waliszakowi z Gimnazjum w Lutomi Dolnej oraz Adamowi Puzio z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym.

Oprócz nagród finansowych najlepsi uczniowie – czyli prymusi i osobowości szkoły już 19 czerwca br. wyjadą w nagrodę na 3 dniową wycieczkę do Kowar, Szklarskiej Poręby, Karpacza i Świeradowa Zdroju.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group