Piątek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 526
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gnębił cię urzędnik? Powiedz to!

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 5 lutego 2010, 9:20
Aktualizacja: 9:23
Autor: UM, opr. MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Lepsza obsługa, bardziej przyjazny urząd – to cele projektu, który realizuje Urząd Miejski w Świdnicy. W specjalnej ankiecie sami mieszkańcy powiedzą, co ich martwi lub przeszkadza.

Od 15 lutego do 15 marca w urzędzie miejskim przeprowadzana będzie ankieta, która ma pokazać, co świdniccy urzędnicy powinni poprawić w swojej pracy. Świdniczanie znajdą w niej pytania o dostępność informacji w urzędzie, sprawność i czas załatwienia sprawy, a także nastawienie samego pracownika – czy był uprzejmy, pomocny.

- Chcemy, by każda osoba, która odwiedza urząd, była dobrze potraktowana, a jej sprawa kompetentnie załatwiona. Choć ostatnie badania pokazały, że połowa ankietowanych ocenia naszą pracę bardzo dobrze lub dobrze, to nie znaczy, że nie mamy czego poprawiać. Zależy nam, by świdniczanie podzielili się z nami swoimi uwagami – wyjaśnia prezydent Wojciech Murdzek.

Ankieta jest częścią programu doskonalenia jakości usług publicznych w urzędach Dolnego Śląska i Małopolski. Urząd miejski uczestniczy w nim wraz z dwudziestoma siedmioma innymi jednostkami samorządu terytorialnego (15 z Dolnego Śląska i 12 z Małopolski). Główne cele trzyletniego przedsięwzięcia to poprawa jakości usług publicznych świadczonych klientom oraz sprawności funkcjonowania urzędów.

W 2007 roku świdnicki urząd uzyskał certyfikat ISO 9001. Nowy program daje dodatkowe narzędzia w obszarze zarządzania jakością – portale internetowe, wykorzystanie dobrych praktyk i doświadczeń m. in. urzędu w Bochni, Nowym Targu, starostwa w Kłodzku i Wrocławiu oraz innych partnerów. By to osiągnąć, 173 pracowników Urzędu Miejskiego w ciągu 3 lat bierze udział w cyklach szkoleń oraz szkoleniach e-learningowach. Następnie uczestnicy szkoleń tworzą zespoły, których zadaniem jest opracowanie i wdrożenie m. in. ankiety badania satysfakcji klienta, ankiety badania satysfakcji pracowników, kart projektów naprawczych, czy kart opisujących dobre praktyki świdnickiego urzędu.

Projekt współfinansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki , a jego całkowita wartość wynosi ponad 6 mln złotych. Udział świdnickiego urzędu to 17,5 tys.

A ankieta pomoże stwierdzić, czy nie ma rozdźwięku między wizją a rzeczywistością.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group