Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Gniewków zaprasza na Dożynki

Wtorek, 28 sierpnia 2018, 7:56
Aktualizacja: 9:58
Autor: red
Gniewków: Gniewków zaprasza na Dożynki
Fot. organizatorzy
Dożynki to święto szczególne w życiu wsi, święto rolników i mieszkańców, którym sprawy polskiego rolnictwa są bliskie, z pięknymi obrzędami, od wieków wpisane w tradycję ludową.

W tym roku gospodarzem największego święta naszej gminnej społeczności jest sołectwo Gniewków. W sobotę, 1 września o godz. 15.00 uroczystości dożynkowe rozpoczną się Mszą Świętą Polową na boisku sportowym w Gniewkowie, poprzedzoną barwnym korowodem dożynkowym prowadzonym przez starostów dożynek Mirosławę Sukiennik i Pawła Kwiatkowskiego. W organizację tego wydarzenia zaangażowali się mieszkańcy Gniewkowa na czele z sołtysem i Radą Sołecką, radnym Krzysztofem Kołodyńskim, Kołem Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Strażą Pożarną i gniewkowską szkołą.

Na scenie wystąpią gminne zespoły folklorystyczne: "Dobromierzanie", "Czerwone Róże", Zespół Tańca Narodowego "Krąg", grupy taneczne ze szkoły w Gniewkowie "Fire Dance" i "Sol" oraz roztockie przedszkole.

W trosce o zdrowie naszych mieszkańców wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Świdnicy, radną Powiatu Świdnickiego Violettą Chorąży, Gmina Dobromierz przeprowadzi akcję profilaktyczną w kierunku osteoporozy i profilaktyki słuchu. Do bezpłatnych badań zostanie wykorzystany osteobus - specjalny, mobilny gabinet, w którym będzie można sprawdzić stan swoich kości oraz słuchobus - czyli mobilne laboratorium słuchu, a także skorzystać z porad lekarskich. Natomiast stacja "Caritas" zajmie się badaniem poziomu ciśnienia, cholesterolu i cukru, zaś kompleksową opiekę medyczną imprezy zapewni WOPR z Wałbrzycha. Warto też wspomnieć, że na najmłodszych czekać będą m.in. konkursy, zabawy sportowe z nagrodami ufundowanymi przez Gminę Dobromierz i firmę TOYOTA oraz dmuchane zjeżdżalnie i fotobudka. KRUS ze Świdnicy przeprowadzi konkurs z nagrodami nt. bezpiecznej pracy w rolnictwie.

Występy uczestników I Gminnej Gali Talentów oraz wręczenie nagród laureatom konkursów na "Najpiękniejszą dekorację posesji", "Dożynkowy wypiek" i statuetki za "Najładniejszy wieniec dożynkowy", przewidziano po występie gwiazdy wieczoru - zespołu MEJK, twórcy takich hitów jak: "Tańczę z nim do rana", czy "Janek (oświadczył się jej)". Organizatorzy dorocznego Święta Plonów zaplanowali również zabawę taneczną przy muzyce zespołu "Sami Swoi" oraz pokaz sztucznych ogni.

Nie zabraknie kolorowych stoisk kuszących przybyłych gości swoją różnorodnością oraz regionalnych przysmaków. Miejscowi wystawcy będą mieli nie lada okazję do zaprezentowania efektów swojej twórczości oraz przeprowadzenia warsztatów artystycznych. Zatem spotkajmy się w Gniewkowie!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group