Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Goczałków Górny i Graniczna mają kanalizację

Czwartek, 24 października 2013, 7:12
Autor: red.
Gmina Strzegom: Goczałków Górny i Graniczna mają kanalizację
Fot. UM Strzegom
Zakończyły się roboty budowlane kanalizacji sanitarnej we wsiach Goczałków Górny i Graniczna. Jej całkowity koszt to ok. 3 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej – w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – wyniosło blisko 1,2 mln zł, a pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu – ok. 1,7 mln zł.

Roboty budowlane rozpoczęły się jeszcze w połowie ubiegłego roku. 19 czerwca 2012 r. - po zakończeniu procedury przetargowej - podpisana została umowa z wykonawcą wyłonionym w przetargu nieograniczonym - Przedsiębiorstwem Usługowo Handlowym "MONTIBUD" z Legnicy. - Całe przedsięwzięcie obejmowało budowę kanalizacji sanitarnej we wsi Goczałków Górny oraz odcinek kanalizacji sanitarnej we wsi Graniczna, gdzie nastąpiło wpięcie budowanej kanalizacji do istniejącej już sieci sanitarnej wraz z budowanymi obiektami towarzyszącymi tj. przykanalikami i instalacjami elektrycznymi przepompowni ścieków - wyjaśnia Irena Kowalska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. - Kanalizacja budowana była w wiejskim terenie zabudowanym. Kanały główne wybudowano w obrębie dróg i po terenach bezpośrednio do nich przylegających, kanały boczne stanowią połączenie kanałów głównych z poszczególnymi posesjami i umożliwiają ich podłączenie poprzez przyłącza. Inwestycja obejmowała również wybudowanie dwóch przepompowni ścieków w Goczałkowie Górnym i jednej przepompowni ścieków we wsi Graniczna. Łącznie wybudowano 6 214 mb kanalizacji sanitarnej - dodaje. Na zakres robót składały się m. in.: przygotowanie terenu pod budowę, roboty ziemne, wykopy oraz przekopy, drenaż oraz pompowanie wody z wykopów, zasypanie wykopów oraz roboty zasadnicze związane z ułożeniem kanałów grawitacyjnych i rurociągów tłocznych, roboty elektryczne, rozbudowa radiowej sieci telemetrycznej, studnie betonowe, studzienki z tworzywa sztucznego oraz odtworzenie nawierzchni dróg, placów i chodników.

Po wykonaniu robót ziemnych związanych z budową kanalizacji, drogi odtworzono do stanu pierwotnego, drogi powiatowe odtworzono na całej szerokości drogi. Teren przepompowni został ogrodzony i wykonano zjazdy oraz nawierzchnię terenu przepompowni. W/g dokumentacji projektowej po wybudowaniu kanalizacji powinno zostać podłączonych ok. 30 istniejących budynków oraz 10 działek planowanych pod zabudowę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Na dzień dzisiejszy trwa rozruch inwestycji.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group