Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom/Region: Goczałków Górny już niebawem z nową drogą

Piątek, 15 kwietnia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Strzegom/Region: Goczałków Górny już niebawem z nową drogą
Fot. www.strzegom.pl
Droga gminna w Goczałkowie Górnym przechodzi właśnie gruntowny remont. To bardzo potrzebna i długo oczekiwania inwestycja w tej wsi.

Po budowie kanalizacji sanitarnej przyszedł czas na poprawę infrastruktury drogowej w miejscowości. Przebudowie zostanie poddane 170 m drogi. Obecnie prace są bardzo zaawansowane. Mieszkańcy z niecierpliwością wyczekują ich zakończenia.

Liczą na to, że w najbliższym czasie droga stanie się jedną z wizytówek ich miejscowości. Wspominają, że od dawna jej stan był wręcz opłakany i wymagał już od dawna, zdecydowanej poprawy.

- Droga jest bardzo potrzebna, bo od czasów wojny nie była robiona. Były tu tylko kocie łby, na których można było połamać nogi. Brakowało chodnika. Jestem przekonany, że realizacja tej inwestycji podniesienie wartość wizualną wsi oraz, położonych przy drodze, posesji – mówi Andrzej Kowszyn, sołtys Goczałkowa Górnego.

Efekty przebudowy widać już teraz. - Trwają prace związane z ustawianiem krawężników betonowych, układaniem nawierzchni drogi z kostki kamiennej oraz nawierzchni zjazdów z kostki betonowej – mówi Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Ta części Goczałkowa Górnego zmieni się nie do poznania. Nawierzchnia jezdni zostanie wykonana z kostki kamiennej.

Powstanie także, tak bardzo oczekiwany, chodnik oraz zjazdy. Ponadto wykonane zostaną ławy betonowe, obrzeża i ściek. Na zakończenie zostaną obsiane skarpy i droga zyska niezbędne oznakowanie pionowe.

- Już się nie mogą doczekać, jak będzie wyglądała to droga po remoncie. Myślę, że będzie to doskonałe miejsce do spacerów z dziećmi, a przede wszystkim wreszcie droga, którą kierowcy będą mogli przejeżdżać bez obaw o stan swoich samochodów – mówi pani Aneta z Goczałkowa Górnego.

Przypomnijmy, że prace wykonuje, wyłoniona w drodze przetargu, firma „Steinbudex-J.M” ze Świdnicy. Koszt inwestycji to ponad 210 tys. złotych. Zgodnie z umową, inwestycja zostanie zrealizowana do 30 czerwca 2016 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group