Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków: „Goczałkowianie” już po czterdziestce

Poniedziałek, 19 stycznia 2015, 10:09
Aktualizacja: 21:11
Autor: red.
Goczałków: „Goczałkowianie” już po czterdziestce
Fot. UM Strzegom
Zespół folklorystyczny „Goczałkowianie” uroczyście obchodzi 24 stycznia br. Jubileusz 40 – lecia swojego istnienia. Bogato zaprogramowane uroczystości jubileuszowe rozpoczną się o godz. 15.00, mszą św. w kościele pw. Chrystusa Króla w Goczałkowie.

Zespół rozpoczął działalność artystyczną w 1974 r. i od tego momentu, już 40 lat, aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym gminy Strzegom. Kierownikiem zespołu jest pani Cecylia Dudyk, miłośniczka kultury ludowej i jej propagatorka w gminie Strzegom, zaś kierownikiem muzycznym - Jan Telka, mistrz gry na akordeonie.
A wszystko się zaczęło od Koła Gospodyń Wiejskich i od pani Anny Sawickiej, która była założycielką zespołu, jego wieloletnim kierownikiem, a od pięciu lat, w związku ze zmianą kierownika - jego członkiem. Zespół prezentuje piosenki z różnych regionów Polski - biesiadne, ludowe i religijne.

Z jego repertuarem można się zapoznać podczas imprez okolicznościowych, zarówno na terenie gminy, jak również na terenie Dolnego Śląska. Zespół koncertuje także na antenie Radia Wrocław. Zespół śpiewaczy liczy obecnie 14 osób. Cieszy fakt udziału w nim dzieci. -Szczególną uwagę przywiązuję do zachowania ciągłości zespołu i poszerzania jego składu o młodych ludzi, celem kontynuowania tej, wypracowanej przez lata, tradycji folklorystycznej. W składzie zespołu mamy szóstkę dzieci i żywię nadzieję, że dojdą następne - mówi Cecylia Dudyk.

W przededniu Jubileuszu 40 – lecia życzymy członkom zespołu wielu sukcesów w promowaniu kultury ludowej i nowych wyzwań artystycznych.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group