Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: GOK Marcinowice zaprasza na "Tradycje Stołu Wielkanocnego"

Środa, 20 marca 2013, 9:53
Aktualizacja: 9:55
Autor: red.
Marcinowice: GOK Marcinowice zaprasza na "Tradycje Stołu Wielkanocnego"
Fot. organizator
Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach ma zaszczyt już po raz dziewiąty zaprosić na uroczystość „Tradycje Stołu Wielkanocnego”, która odbędzie się w Niedzielę Palmową 24 marca o godzinie 14.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Marcinowicach.

Impreza ta rokrocznie stanowi wspaniałe wprowadzenie w największe i zarazem najważniejsze święta chrześcijańskie, pełne symboli i polskich tradycji. Swoim zasięgiem obejmuje ona cały region Ziemi Świdnickiej, Dolny Śląsk oraz partnerski powiat łowicki, czeski Raj z miastem Jičin, a także reprezentantów Grecji. W uroczystości biorą czynny udział również przedstawiciele wielu wyznań chrześcijańskich, stowarzyszenia, rady sołeckie, firmy, zespoły artystyczne, przedszkola, kluby...

Impreza ma formułę konkursu polegającego na przygotowaniu przez każdego uczestnika stołu z tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi. Od dziewięciu lat specjalnie powołane jury, złożone ze znanych osób stara się wyłonić szczególnie wyróżniający się stół, który zachwyca zarówno pięknym nakryciem jak i smacznymi potrawami. Jak do tej pory okazywało się jednak, że wszystkie prezentacje należały do tych szczególnych i wyjątkowych. Konkurs „Tradycje Stołu Wielkanocnego” dowodzi, że nasza tradycja jest naszym wielkim bogactwem.

Całość kończy się wręczeniem nagród i wspólną degustacją przygotowanych potraw przez wszystkich przybyłych na uroczystość gości i zwiedzających. Odbywa się to na tle ludowej muzyki i piosenek wykonywanych przez zespoły, które jednocześnie prezentują stół. Z pewnością największą wartością tej imprezy jest to, że bierze w niej udział wiele pokoleń: dzieci, młodzież, ich rodzice i dziadkowie, rady sołeckie, koła gospodyń, zespoły folklorystyczne ale również ci, których życie z różnych stron świata przywiodło w nasze strony. Stanowi to ciekawy i unikatowy zestaw kulturowy.

Organizatorem „Tradycji Stołu Wielkanocnego” jest gmina Marcinowice i powiat świdnicki..

(GOK Marcinowice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group