Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 653
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gola Świdnicka: Gola Świdnicka laureatem

Poniedziałek, 5 grudnia 2022, 11:09
Aktualizacja: 11:10
Autor: red
Gola Świdnicka: Gola Świdnicka laureatem
Fot. UG Marcinowice
Gola Świdnicka laureatem konkursu Najpiękniejsza Dolnośląska Wieś 2022.

Uroczysta gala wręczenia nagród w Bystrzycy Kłodzkiej zakończyła kolejną edycję konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska” zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Wsie Dolnego Śląska po raz czternasty udowodniły, że nie tylko są miejscami pełnymi folkloru i tradycji, ale również potrafią wspólnie działać i dzielić się kreatywnością. Jednym z laureatów konkursu została miejscowość Gola Świdnicka z gminy Marcinowice, która zajęła w konkursie trzecie miejsce.

Nagrodę w wysokości 10 000 zł odebrała delegacja, w skład której weszli: sołtys Józef Młocek, radna Stanisława Gerus oraz mieszkańcy Goli Świdnickiej. Reprezentacji miejscowości towarzyszył wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń wraz z dyrektorem Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Marcinowicach Dawid Sobczyk.

– Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w czternastoletniej historii konkursu na podium stanęła wieś z naszej gminy. Golę Świdnicką zgłosiliśmy do konkursu widząc z jakim zaangażowaniem jej mieszkańcy dbają o jej wygląd. To także swego rodzaju uznanie za wydarzenia i inicjatywy, jakie podejmują mieszkańcy na czele z sołtysem i radną. W naszej gminie mamy wiele pięknych miejscowości i z pewnością w przyszłości będziemy chcieli w ten sposób wyróżnić kolejne z nich. Mam nadzieję, że z równie dużym sukcesem – mówi wójt Stanisław Leń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group