Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1041
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Gole dla partnerstwa i integracji

Środa, 28 czerwca 2017, 10:18
Aktualizacja: Piątek, 30 czerwca 2017, 10:20
Autor: red
powiat świdnicki: Gole dla partnerstwa i integracji
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Powiat Świdnicki wspólnie z partnerskim Powiatem Bergstraße realizował polsko–niemiecki projekt: "Gole dla partnerstwa i integracji. Sport jest wielokulturowy. Spotkanie młodzieży powiatów partnerskich".

W miniony weekend Powiat Świdnicki wspólnie z partnerskim Powiatem Bergstraße realizował polsko-niemiecki projekt: "Gole dla partnerstwa i integracji. Sport jest wielokulturowy. Spotkanie młodzieży powiatów partnerskich".

Celem projektu była wymiana i integracja młodzieży partnerskich powiatów między innymi poprzez udział w meczach towarzyskich zorganizowanych na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, w którym uczestniczyły młodzieżowe drużyny piłki nożnej dziewcząt i chłopców wraz z trenerami z obu stron granicy. Rozgrywki odbyły się pod patronatem Starosty Powiatu Bergstraße Christian Engelhardta i Starosty Powiatu Świdnickiego Piotra Fedorowicza oraz Burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty, które dostarczyły wielu pozytywnych emocji i zakończyły się następującymi wynikami :

Dziewczęta :

I miejsce – Powiat Świdnicki drużyna MKS Polonia Świdnica

II miejsce – Powiat Bergstraße drużyna składająca się z zawodniczek klubów : TSV Auerbach, FSV Rimbach, Stark Heppenheim

Chłopcy :

I miejsce – Powiat Bergstraße drużyna składająca się z zawodników klubów : TV Lorsch, JFV Alsbach/Auerbach, FC 07 Bensheim, JFV BiNoWa, JFV Wald-Michelbach

II miejsce – Powiat Świdnicki drużyna Polonia/Stal Świdnica

III miejsce – AKS Strzegom

W dekoracji drużyn i wręczeniu pamiątkowych pucharów wraz ze Starostami partnerskich powiatów uczestniczyli: Wicestarosta Powiatu Bergstraße Diana Stolz, Wicestarosta Świdnicki Zygmunt Worsa oraz Zastępca Burmistrza Wiesław Witkowski.

Ponadto w ramach projektu młodzież uczestniczyła również w zajęciach warsztatowych, poznawała historię rodziny von Motlke oraz "Kręgu z Krzyżowej" oraz odwiedziła stolicę Dolnego Śląska -Wrocław.

Serdecznie dziękujemy trenerom z Powiatu Bergstraße: Pani Aleksandrze Nagy, Panu Jensowi Klische, Panom Saschy Wilke, Tobiasowi Kleiner, Thomasowi Degenhardt, Hemanowi Oberle oraz trenerom z Powiatu Świdnickiego Panom: Damianowi Błaszczykowi oraz Przemysławowi Malczykowi za przygotowanie drużyn do udziału w meczach przyjaźni oraz udział w działaniach projektu.

Podziękowania kierujemy do Burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty, Zastępcy Burmistrza Wiesława Witkowskiego oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Grzegorza Luszawskiego za współorganizację imprezy sportowej.

Wyżej wymieniony projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu Polsko - Niemieckiej Współpraca Młodzieży.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group