Czytających: 2043

Żarów: Goniec nie próżnuje

Niedziela, 5 marca 2017, 15:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2017, 9:29
Udział w rozgrywkach ligowych, występy w licznych turniejach, treningi oraz organizacja własnych zawodów.

Tak wygląda szczelnie wypełniony harmonogram klubu szachowego Goniec Żarów. Zakończyły się rozgrywki IV Ligi Legnicko-Jeleniogórskiej 2016/17.

W Żarowie Goniec III podejmował Miedź II Legnica. Ostatecznie dwukrotnie przegrał 1-4 i 0-5, natomiast Goniec II Żarów w Jeleniej Górze spotkał się z miejscową Jelonką II, gdzie pierwszy mecz zremisował 2,5-2,5 a drugi wygrał 4-1. W stawce 6. zespołów żarowskie drużyny kończą na 3 i 6 miejscu w tabeli IV ligi. Dwoje szachistów Gońca podwyższyło kategorie szachowe: Przemysław Borowski zdobył drugą normę na I kat. szachową, a Kamil Krzyżanowski zdobył II kat. Szachową.

Wciąż gra III dolnośląska liga. W ostatnim pojedynku Goniec pokonał WKSz Kopernik Wrocław 3:2. Swoje partie wygrali Wojciech Kowalczuk i Czesław Stec. Remisem zakończyły się pojedynki z udziałem Marka Szmyda i Zbigniewa Zielińskiego. W Żarowie rozegrany został trzeci turniej Gminnej Szachowej Ligi Szkolnej. Tym razem na starcie stanęło 36 szachistów ze szkół podstawowych SP Żarów, SP Zastruże, SP Dzierżoniów oraz żarowskiego Gimnazjum. W klasyfikacji końcowej po raz kolejny wygrał Jan Molecki wyprzedając Oskara Lesiaka i Dominikę Trestkę.

W zakończonej XIV edycji Międzypowiatowej Ligi Szachowej wzięło udział 8 zespołów. Zwycięzcą tegorocznych rozgrywek została drużyna z Lubina, wyprzedając szachistów z Pęgowa i Środy Śląskiej. Ostatecznie Goniec I i Goniec II Żarów zajęli odpowiednio dzielone 4 i 5 lokatę, natomiast Goniec III zakończył rywalizację na 7 miejscu. Turniej był zgłoszony do oceny rankingowej FIDE w szachach szybkich

Ernest Sojski został mistrzem Świdnicy w kategorii do lat 14. W głównej grupie tytuł wicemistrzowski przypadł Janowi Woźnemu.

Kilku zawodników żarowskiego klubu wzięło udział w turnieju szachów szybkich VIII Tewazadze Open 2017. W Dzierżoniowie najwyżej sklasyfikowany został Janusz Kiliański, który zajął 19 miejsce. - Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne treningi, które odbywają się w każdy wtorek i piątek od godz. 16:00 w siedzibie klubu, pomieszczeniach Bajkowego Przedszkola w Żarowie – zachęca trener Michał Bieszczad.