Piątek, 10 lipca
Imieniny: Amelii, Antoniego, Filipa
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goniec z dofinansowaniem

Wiadomości: Żarów
Czwartek, 11 czerwca 2020, 10:33
Aktualizacja: 10:35
Autor: red
Fot. UM Żarów
Kilka dni temu na stronie internetowej Ministerstwa Sportu zostały opublikowane oficjalne wyniki Rządowego Programu „Klub”.

W tym roku ponad 54 miliony złotych trafi do 4894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. Jego celem jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty.
– W tym roku na realizację Rządowego Programu „Klub” zaplanowaliśmy rekordowy budżet. Dzięki temu wsparcie trafi do wszystkich klubów, których wnioski spełniły wymogi formalne – to blisko 4 900 lokalnych środowisk sportowych w całej Polsce. Jednocześnie w ramach tegorocznej edycji istnieje możliwość wyboru nowego modelu finansowania, jakim jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wsparcie pracy trenerów – czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Sportu.

Dofinansowanie w wysokości 10.000 złotych otrzyma także klub sportowy Goniec Żarów.
– Każdy klub jednosekcyjny w ramach programu otrzymuje 10.000 złotych. Środki które otrzymaliśmy są przeznaczone tylko na prowadzenie zajęć szkoleniowych z dziećmi oraz na udział w obozie sportowym. Dzięki pozyskiwaniu środków z Ministerstwa Sportu oraz otrzymywanym wsparciu z dotacji Gminy Żarów od wielu lat nasze zajęcia szkoleniowe dla dzieci i młodzieży są bezpłatne – mówi Artur Adamek prezes klubu Goniec Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group