Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1130
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Gorące serca

Wtorek, 22 września 2020, 7:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: red
Świebodzice: Gorące serca
Fot. UM Świebodzice
Sobota w Świebodzicach przebiegła pod znakiem dwóch dużych wydarzeń. Zakończenie Akcji Posprzątajmy Świebodzice było równocześnie rozpoczęciem Międzynarodowego Dnia Sportu połączonego z akcją charytatywną dla Hani Waligórskiej o pięknej nazwie Świebodzice Miastem Serc.

Od samego początku zamysł planowania dwóch wydarzeń w jednym miejscu miał na celu zwiększenie ich atrakcyjności i już teraz śmiało można powiedzieć, że spotkało się to z dużym uznaniem mieszkańców naszego miasta. Burmistrz Miasta Paweł Ozga objął akcję honorowym patronatem, a organizatorem wydarzenia Świebodzice Miastem Serc był Maciej Więcek i Mateusz Brzuchacz ze Stowarzyszenia Bona Fide, Młodzi dla Świebodzic, Miejski Dom Kultury na czele z dyrektor Katarzyną Wożniak. KO GYM, OSiR Świebodzice Sp. z o.o, oraz z niezliczoną ilością wspaniałych ludzi: mieszkańców, przedsiębiorców, artystów, sportowców i pasjonatów.

W akcji uczestniczył burmistrz miasta Paweł Ozga, zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański, sekretarz miasta Sabina Cebula, przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Mądra, radni Rady Miejskiej, prezes ZGK Świebodzice Spółka z z o.o. Grzegorz Cabanek.

To wydarzenie na długo pozostanie w sercach i pamięci Świebodziczan. Organizatorzy pokazali, że w pełnym zrozumieniu, zaangażowaniu zorganizowali piękną inicjatywę.

Akcja Świebodzice Miastem Serc została otwarta przez burmistrza miasta Pawła Ozgę oraz Macieja Więcka. Burmistrz miasta wyraził słowa szacunku i uznania dla Macieja, za wielkie zaangażowanie, bezinteresowną chęć niesienia pomocy oraz bardzo dobrą współpracę z samorządem. Z kolei Maciej Więcek skierował bardzo ciepłe słowa do burmistrza miasta, podkreślając jak bardzo ważne jest to, że udało się połączyć te dwie imprezy i zorganizować je w zgodzie, pełnym zrozumieniu, wsparciu, przyjaznej, pełnej empatii atmosferze, bez podziałów. Ta impreza pokazuje jak bardzo ważna jest wzajemna współpraca i dialog. Razem można więcej.

Wydarzenie trwało od godz. 16:00 i do samego końca 19:30 program był bardzo atrakcyjny. Jak na Międzynarodowy Dzień Sportu przystało nie zabrakło sportowych emocji m.in. były zawody w pompkach na poręczach dla mężczyzn, przysiady dla kobiet oraz wyciskanie sztangi dla dzieci. Zarówno maluchy jak i dorośli mogli sprawdzić swoje umiejętności i formę w zawodach. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zawody dla najmłodszych w wyciskaniu sztangi z gąbki, specjalnie przygotowanej na tą imprezę. Ich rodzice zapewnili im piękny doping i nagradzali brawami.

W akcję włączyli się znani sportowcy, m.in. Michał Kita, zawodnik wagi ciężkiej KSW, Filip Kopij mistrz Europy Jiu-jitsu, Adriana Kurdzielewicz - zawodniczka Metraco Zagłębia Lubin, a głównym sędzią zawodów w pompkach na poręczach, przysiadach ze sztangą oraz wyciskania sztangi dla dzieci został dwukrotny wicemistrz Polski w kulturystyce Mateusz Brzuchacz. Ponadto wydarzenie uświetniły pokazy i występy lokalnych pasjonatów i artystów. Wśród nich występowały m.in. dzieci z Miejskiego Domu Kultury.

Na płycie boiska ustawione były stanowiska różnych organizacji i klubów o profilu sportowym, min. Due Soceer, Teakwondo Taipan, KS Rekin, MKS Victoria Świebodzice. W akcji uczestniczyli także seniorzy z Klubu Senior +, zapewnili na imprezie pyszne ciasto. Każdy mógł skosztować także wyśmienitej kawy serwowanej przez Panie z Central Park Bistro. Ponadto dla uczestników były przygotowane kiełbaski, rozdawano słodycze. Dzieci z wielkim entuzjazmem skakały na dmuchańcu. mogły wykonać pamiątkowe zdjęcie w okolicznościowej ramce-serduszku.

Podczas akcji prowadzona była licytacja voucherów i fantów przekazanych przez darczyńców. Dzięki zaangażowaniu Macieja Więcka, Katarzyny Woźniak, burmistrza miasta Pawła Ozgi, sekretarz miasta Sabiny Cebuli, a także pozostałych osób o wielkich sercach ilość przedmiotów była pokaźna, wśród nich, m.in. koszulka z autografem Otylli Jędrzejczak, piłki, rękawica bokserska, biżuteria, obrazy, kompozycja kwiatowa, akcesoria do pływania Klubu KS Rekin, książki, vouchery do restauracji i wiele, wiele innych.

Uczestnicy wydarzenia bardzo chętnie przekazywali datki na leczenie małej Hani Waligórskiej, która także wraz z rodzicami uczestniczyła w akcji.

O wynikach akcji będziemy informować, na bieżąco, trwa licytacja gadżetów i przedmiotów przekazanych na akcję od darczyńców.

Kierujemy słowa uznania i szacunku dla wszystkich osób zaangażowanych w to wydarzenie. Jak już wiemy Świebodziczanie mają wielkie serca!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group