Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Górale na start już w najbliższą sobotę

Środa, 6 kwietnia 2011, 14:36
Aktualizacja: 14:37
Autor: MDvR
powiat wałbrzyski: Górale na start już w najbliższą sobotę
Fot. archiwum
Wielkie sportowe emocje i wspaniała zabawa czekają na wszystkich kibiców i zawodników podczas pierwszej edycji zawodów cyklu Górale na Start, które z przerwami odbywają się od 2001 roku. Początkowo były to wyścigi dla amatorów kolarstwa z Wałbrzycha i okolic, a od 3 lat w zawodach mogą brać udział wszyscy chętni zarówno posiadający licencję kolarską jak i ci, którzy jej nie posiadają.

W ostatnich latach Maratony MTB przyciągają na trasy tysiące kolarzy amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił w rywalizacji sportowej oraz przyjemnie spędzić weekend. Jednak w przeciwieństwie do nich wyścigi Cross Country były przeznaczone tylko dla zawodników posiadających licencję kolarską i wszyscy, którzy chcieli się sprawdzić w tej formie rywalizacji musieli obejść się smakiem. Górale na Start umożliwiają start wszystkim od kilkuletnich dzieci po zawodników kategorii Masters. Dla każdej z kategorii przygotowana jest wymagająca trasa XC o skali trudności przystosowanej do wieku uczestników. W przeciwieństwie do startów w Maratonach, gdzie organizatorzy pobierają wysokie wpisowe uczestnictwo w wyścigu Górale na Start dla zawodników bez licencji kolarskiej jest całkowicie darmowe.

Już w najbliższą sobotę pierwsze zawody cyklu, która rozegrana zostanie w Boguszowie-Gorcach. Na każdego czeka profesjonalnie przygotowana i oznakowana trasa, ciepły posiłek po wyścigu i profesjonalne biuro zawodów. W tym roku zwycięzcom będą wręczane nagrody na każdej edycji, a wszyscy uczestnicy będą mogli wylosować dla siebie rowerowy gadżet.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.goralenastart.pl, tam też prowadzone są internetowe zapisy.

Kalendarz:

Górale na Start:
I edycja - 09.04 Boguszów-Gorce
II edycja - 21.05 Głuszyca (Łomnica)
III edycja - 12.06 Czarny Bór
IV edycja - 17.09 Wałbrzych (Książ) – FINAŁ

Górale na Start PRO:
07.05 - Wałbrzych (Park Sobieskiego) – osobny wyścig niezaliczany do klasyfikacji generalnej cyklu, który składa się z IV edycji. Mogą wystartować tylko zawodnicy posiadający licencję kolarską.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group