Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Gospodynie reprezentowały Gminę Świdnica

Wtorek, 26 lipca 2016, 15:31
Aktualizacja: 15:33
Autor: red
Gmina Świdnica: Gospodynie reprezentowały Gminę Świdnica
Fot. Gmina Świdnica
KGW w Bojanicach, KGW w Lutomi, KGW w Pszennie, KGW w Gogołowie oraz Integracyjne Koło Przyjaciół Makowice – Opoczka reprezentowały gminę Świdnica podczas obchodów 150–lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich w Stolcu (powiat ząbkowicki).

Podczas imprezy swoją działalność i dorobek kulturalny prezentowały gospodynie z terenu powiatu ząbkowickiego, kłodzkiego, dzierżoniowskiego i świdnickiego. Na stoiskach nie brakowało regionalnych potraw, tradycyjnych produktów, czy wyrobów rękodzielniczych. Panie chętnie prezentowały kroniki prowadzone przez Koła, które są prawdziwą skarbnicą wiedzy o działaniach KGW.

Dla uatrakcyjnienia wydarzenia organizatorzy przeprowadzili dwa konkursy: folklorystyczno-artystyczny oraz sprawnościowy. Rywalizację w konkurencji sprawnościowej wygrały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bojanicach, za co należą im się wielkie gratulacje.
- Impreza okazała się przede wszystkim wspaniałą zabawą. Ludowe piosenki oraz humorystyczne scenki rodzajowe, ukazujące z przymrużeniem oka, życie wsi rozbawiły każdego do łez, a śpiewom tego dnia nie było końca. Nie mogło zabraknąć także popisów kulinarnych. Gospodynie chwaliły się wspaniałymi przepisami na letnie ciasto z owocami, a serwując wspaniałe smakołyki na stoiskach zadbały o niezwykłe doznania kulinarne wśród uczestników imprezy – podkreśla dyrektor GOKSIR Krzysztof Jas.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group