Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ża: Gospodynie szykują palmy wielkanocne

Sobota, 28 marca 2015, 11:53
Aktualizacja: 14:24
Autor: red.
Ża: Gospodynie szykują palmy wielkanocne
Fot. UM Żarów
Kilka dobrych tygodni trwały prace przy wykonaniu wielkich palm wielkanocnych. Taką profesją, tuż przed Niedzielą Palmową trudnią się członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. Już na kilka tygodni wcześniej gospodynie skrupulatnie przygotowują niezbędny materiał.

- Od wielu lat spotykamy się na świetlicy wiejskiej i tam wspólnie przygotowujemy palmy wielkanocne. Każda z nich wykonana jest z naturalnych surowców: bukszpanu, gałązek wierzbowych, trzciny i oczywiście ręcznie witych kwiatów. Wspólnie wykonane palmy zanosimy do kościoła i na konkurs, który organizuje żarowskie Gminne Centrum Kultury i Sportu. Z roku na rok kwiaty są piękniejsze i coraz bardziej wyszukane - mówi Ewa Wołek mieszkanka Kalna, która pomaga gospodyniom w przedświątecznych pracach.

Przygotowywanie palm wielkanocnych w Kalnie to już wieloletnia tradycja. - Ich tworzenie stało się w naszym sołectwie tradycją. Dla tych, którzy je robią to dużo pracy, ale znacznie więcej satysfakcji. Przygotowują je przedszkolaki, całe rodziny, panie z Koła Gospodyń Wiejskich i mieszkańcy wsi. W ten sposób wszyscy dbamy o wyjątkową, lokalną tradycję - dopowiada Ewa Wołek.

W najbliższą niedzielę wszystkie palmy zostaną poświęcone w kościołach.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group