Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 1001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Wałbrzych: Gotowe budki lęgowe trafią do leśniczówki

Poniedziałek, 14 listopada 2011, 16:58
Aktualizacja: Wtorek, 15 listopada 2011, 9:04
Autor: red
Świdnica/Wałbrzych: Gotowe budki lęgowe trafią do leśniczówki
Fot. użyczone
Malowali, przyklejali, przybijali i dekorowali. Świdnicki hipermarket budowlano–dekoracyjny Leroy Merlin zamienił się w kolorowy plac budowy. A wszystko za sprawą czwartej już edycji akcji społecznej „Dach nad głową”.

W ruch poszły farby, kleje, tapety, kawałki kory, mchu, orzechów, bibuły, a nawet jesienne liście. Wszystko według inwencji twórczej małych dekoratorów. Ponad siedemdziesięciu uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu świdnickiego, wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego na terenie świdnickiego Leroy Merlin dekorowało budki lęgowe dla ptaków. W sumie w tegorocznej akcji wzięło udział piętnaście pięcioosobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe.

Były już budy dla psów, karmniki oraz wymarzone domy budowane z klocków lego. W tym roku młodzi budowniczy pomagali fruwającym przyjaciołom.
– Cieszymy się, że czwarta edycja naszej akcji „Dach nad głową” cieszyła się taka popularnością. Widać, że młodzi mieszkańcy powiatu świdnickiego, wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego potrafią się bawić i tym samym pomagać słabszym od siebie. A taki właśnie jest cel naszej akcji – mówi Jacek Burdziełowski, dyrektor świdnickiego hipermarketu budowlano-dekoracyjnego Leroy Merlin.

Ty też możesz oddać głos!

Akcja „Dach nad głową” to nie tylko wspólna zabawa i możliwość niesienia pomocy innym. To także szansa na wygranie wyjątkowej nagrody. W świdnickim hipermarkecie Leroy Merlin ruszyło głosowanie na najładniejszą, zdaniem klientów sklepu, budkę lęgową. Wszystkie budki można podziwiać w specjalnie wydzielonym miejscu, przy wejściu do sklepu. Głosować mogą wyłącznie klienci sklepu na specjalnych bonach, które otrzymają przy kasie. Dodatkowo swój głos oddadzą także dyrektor sklepu Leroy Merlin Jacek Burdziełowski oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach Janusz Zieliński.

A ta drużyna, która uzyska najwięcej głosów w nagrodę zabierze całą swoją klasę na wodne szaleństwa w świebodzickim Wodnym Centrum Rekreacji, do szkoły trafi natomiast bon o wartości 1000 złotych do wykorzystania w świdnickim Leroy Merlin.
Prace uczestników są wyeksponowane na terenie marketu do soboty 19 listopada, kiedy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Ty także możesz mieć wpływ na to, który dom zwycięży. Wystarczy dokonać zakupu w hipermarkecie, wypełnić specjalny kupon, wrzucić go do przygotowanej urny i mocno trzymać kciuki.

Patronat honorowy nad tegoroczną akcją objęły samorządy: Urząd Miasta Świdnica, Urząd Gminy w Świebodzicach, Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz Urząd Gminy w Dzierżoniowie, a także Wodne Centrum Rekreacji w Świebodzicach oraz Nadleśnictwo Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group