Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 658
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Gotowi do wyjazdu na Kresy

Poniedziałek, 28 maja 2018, 7:15
Aktualizacja: 11:18
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Gotowi do wyjazdu na Kresy
Fot. UM Jaworzyna Śląska
20 maja delegacja uczniów i nauczycieli wraz z pocztem sztandarowym Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej oraz Dyrektor Szkoły Pan Krzysztof Sołtys i Sekretarz Gminy Pan Tomasz Strzałkowski uczestniczyli w uroczystej odprawie przed wyjazdem na Kresy, w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Uroczystość swoją obecnością zaszczyciło wiele osób wspierających od lat tę cenną inicjatywę. Nie zabrakło więc Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Pan Tadeusz Samborskiego, ks. Kard. H. Gulbinowicza, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Pana Romana Kowalczyka oraz Pani redaktor Grażyny Orłowskiej-Sondej i Pani Beaty Pawłowicz, które od lat są prawdziwymi liderkami całej akcji, a także prowadziły piątkowe spotkanie.

Salę w „Dworze Polskim” wypełnili licznie również samorządowcy z dolnośląskich gmin oraz z Kresów. Uroczystość od kilku lat przebiega wg podobnego scenariusza. W pierwszej części organizatorzy wydarzenia podsumowują miniony rok. Zebrani mogli powspominać i obejrzeć krótki film z ubiegłorocznych wyjazdów, dokumentujący skalę prac, jaka została wykonana na tamtejszych cmentarzach.

Był również czas na podziękowania i wyróżnienia. Główne przypadło dla naszej gminy i naszych mieszkańców, za hojność i wsparcie podczas kwest na rzecz akcji. Podziękowania w imieniu całej społeczności gminy Jaworzyna Śląska odebrał Pan Krzysztof Sołtys.

Po tej części akademii, kolejne wydarzenia miały miejsce już na wrocławskim rynku. Uroczysta odprawa i przemarsz ze sztandarami kilkudziesięciu delegacji dolnośląskich szkół zrobiły niesamowite wrażenie, także na obcokrajowcach licznie odwiedzających Wrocław. Grupa około 1300 uczniów jest już gotowa i czeka na początek lipca, by po raz kolejny udać się na Kresy, ocalać groby naszych przodków od zapomnienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group