Niedziela, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gra rodzinna

Wiadomości: Marcinowice
Poniedziałek, 18 listopada 2019, 17:26
Autor: red
Fot. SP Marcinowice
14 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbyła się Rodzinna Gra Terenowa „Niepodległa”.

Wzięło w niej udział ponad 50 osób: uczniowie, rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach Dawid Sobczyk, radni Gminy Marcinowice: Bożena Lema, Stanisława Gerus, Władysław Bielecki. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości obok takich wydarzeń jak Marcinowicki Turniej Listopadowy oraz „Szkoła do hymnu”. Uczestnicy zorganizowani w rodzinne zespoły zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi historii Polski z cyklu „co każdy Polak o swoim kraju wiedzieć powinien”. Nie brakowało atrakcji, a jedną z nich był brak światła, więc zawodnicy poruszali się po szkole w ciemnościach rozświetlanych światłem latarek.

Zadania nie były łatwe, ale większość uczestników poprawnie zdała ten nietypowy egzamin na przysłowiową piątkę. Na zmęczonych czekał poczęstunek.

Nagrody – vouchery do kina otrzymały dzieci ze zwycięskich drużyn: Maciej Błoński, Zuzanna i Natalia Józefiak oraz Natalia i Wojciech Szustka, pozostali pamiątkowe medale, które wręczył wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń oraz dyrekcja szkoły pani Beata Golczewska i pani Renata Konarska.. Grę zakończyło spotkanie przy obelisku poświęconym polskiemu pilotowi Franciszkowi Żwirce, gdzie zapalono znicz i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Dyrekcja szkoły dziękuje państwu Gaikom za organizację Imprezy. Podziękowania kierujemy również do wszystkich nauczycieli i pracowników, rodziców, którzy pomogli i uczestniczyli w tym przedsięwzięciu;

Szczególne podziękowania składamy właścicielom firmy „Darvit” za przekazanie wędlin na poczęstunek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group