Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 649
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Grają w piłkę, ale nie tylko!

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 12:50
Aktualizacja: 12:56
Autor: MDvR
Świdnica: Grają w piłkę, ale nie tylko!
Fot. archiwum
Juniorzy i seniorzy Polonii–Stali Świdnica nie tylko trenują i rozgrywają piłkarskie spotkania w walce o ligowe punkty, ale także się edukują. W nawiązaniu do ostatniego tragicznego zdarzenia, jakie miało miejsce na Ukrainie, świdniccy piłkarze przejdą kurs pierwszej pomocy podczas którego przygotowani zostaną na różnego rodzaju boiskowe zdarzenia wymagające błyskawicznej reakcji.

Przypomnijmy, że 31 marca doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia w meczu ligi ukraińskiej pomiędzy Dnipro Dnipropietrowsk a Dynamem Kijów. W 22. minucie Oleg Gusiew padł na murawę po zderzeniu z bramkarzem Dnipro. Życie uratował mu zapewne zawodnik drużyny przeciwnej Jaba Kankana, który błyskawicznie podbiegł do leżącego na boisku Olega i wyciągnął mu język z gardła tamujący przepływ powietrza.

Polonia-Stal Świdnica pragnie wyjść naprzeciw podobnym sytuacjom, które mogą przecież wydarzyć się w każdym spotkaniu, czy to na boiskach ekstraklasy, jak i najniższej klasy rozgrywkowej. Świdniccy piłkarze zostaną przygotowani na różnego rodzaju niebezpieczeństwa czyhające na nich na boisku, ich pomoc może uratować życie czy to koledze z drużyny, czy też rywalowi grającemu w ekipie przeciwnej.

Szkolenie z pierwszej pomocy przeprowadzi ratownik medyczny Rafał Iwański – nr kontaktowy 697-818-876.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group