Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łażany: Grant dla Łażan

Czwartek, 13 maja 2021, 7:00
Autor: red
Łażany: Grant dla Łażan
Fot. UM Żarów
Stowarzyszenie Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś” otrzymało dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” na realizację projektu „Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne”.

Pozyskane środki finansowe w wysokości 10.000,00 złotych zostaną przeznaczone na zakup zmywarki, stołu z basenem jednokomorowym, baterii z wyciąganą zlewką oraz szafy przelotowej do kuchni na świetlicy wiejskiej w Łażanach. Ponadto, w ramach otrzymanego grantu, członkowie Stowarzyszenia zorganizują także warsztaty kulinarne z zakresu gotowania i pieczenia.

- Przyznane dofinansowanie pozwoli zrealizować kolejne ważne przedsięwzięcie dla mieszkańców lokalnej społeczności. W ramach zaplanowanych warsztatów kulinarnych będziemy uczyć gotować i piec naszych młodszych mieszkańców. Będzie to wspaniała okazja, aby wykorzystać doświadczenie pań z Koła Gospodyń Wiejskich oraz członkiń Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”. Wspólnie będzie mogli otworzyć się na kulinarne eksperymenty, ale też nabyć nowe umiejętności i uczyć się od siebie nawzajem. Cieszymy się, że na realizację tego projektu otrzymaliśmy sto procent wnioskowanej kwoty. Jednocześnie dziękujemy także pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie za pomoc przy wypełnianiu dokumentów dołączonych do wniosku o przyznanie pomocy finansowej – mówi Krystyna Faruń sekretarz Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”.

Warsztaty kulinarne mają odbyć się na jesień. Zostaną zorganizowane w zmodernizowanej świetlicy wiejskiej w Łażanach, która zostanie oddana do użytku mieszkańców. Uczestnikiem warsztatów będzie mógł być każdy, bo przecież gotowanie to również świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi czy sąsiadami. Dlatego warsztaty dedykowane będą zarówno do prawdziwych pasjonatów gotowania, jak i amatorów.

Dzięki takim inicjatywom członkowie Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś” pokazują, że na wsi również może dziać się wiele ciekawych rzeczy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group