Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grochotów: Grochotów zdecydował

Środa, 25 lutego 2015, 10:21
Aktualizacja: 12:22
Autor: red.
Grochotów: Grochotów zdecydował
Fot. UM Strzegom
Mieszkańcy sołectwa Grochotów wybrali 24 lutego br. sołtysa i Radę Sołecką. Gospodarzem wsi ponownie została Renata Podkówka, która otrzymała 100 % poparcia. W sumie głosowało 21 osób.

W zebraniu sołeckim uczestniczyli: burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta, zastępca burmistrza Strzegomia – Wiesław Witkowski oraz radna Rady Miejskiej w Strzegomiu – Stanisława Górska.
Zarówno mieszkańcy Grochotowa, jak i władze samorządowe Strzegomia wysoko oceniły pracę Renaty Podkówki na stanowisku sołtysa. – Miniony czas był dla waszego sołectwa bardzo dobry. To były udane 4 lata. Wcześniej praktycznie niczego w Grochotowie nie było.
Teraz jesteście państwo coraz bardziej widoczni. Cieszę się, że aktywnie uczestniczycie w wielu imprezach i konkursach – podkreślał Zbigniew Suchyta. Zastępca burmistrza - Wiesław Witkowski zaznaczył, że strzegomski samorząd w dalszym ciągu będzie wspierał działania pani sołtys i Rady Sołeckiej. W rozmowie z mieszkańcami Grochotowa poruszył wiele tematów związanych z funkcjonowaniem gminy Strzegom – m. in. dot. jej kondycji finansowej, kanalizacji czy też remontów dróg.

– Wieś jest rozwojowa, pięknieje i ma coraz więcej mieszkańców – stwierdziła nowo wybrana sołtys. - Po remoncie drogi wojewódzkiej przebiegającej przez wieś jest w końcu bezpiecznie. Przy współpracy z Urzędem Miejskim w Strzegomiu udało się wykonać piękny plac zabaw oraz boisko do koszykówki. W imieniu mieszkańców Grochotowa chciałabym podziękować za to wszystko władzom gminy – mówiła Renata Podkówka. W planach pani sołtys na kolejne lata jest ogrodzenie terenu rekreacyjnego, remont odcinka drogi gminnej oraz zakup urządzeń do siłowni zewnętrznej. O tym, czy ta siłownia powstanie, mają zadecydować sami mieszkańcy. Do dyspozycji jest także fundusz sołecki.

Dodajmy jeszcze, że w skład dwuosobowej Rady Sołeckiej wsi Grochotów weszli: Krystyna Hawro i Jakub Wałczyk.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group