Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grochotów: Grochotów ze świetlicą

Niedziela, 3 lutego 2019, 15:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 lutego 2019, 11:07
Autor: red
Grochotów: Grochotów ze świetlicą
Fot. UM Strzegom
W lipcu br. zakończy się kompleksowy remont świetlicy wiejskiej w Grochotowie. Całkowity koszt inwestycji wynosi ok. 330 tys. zł. – Bardzo się cieszymy z tego, że w końcu będziemy mieli świetlicę. Do tej pory spotykaliśmy się w altankach – podkreśla Renata Podkówka, sołtys Grochotowa.

Remont polega na adaptacji budynku gospodarczego - ostatniego po lewej stronie przy drodze wojewódzkiej w kierunku Świebodzic - na potrzeby świetlicy wiejskiej. Finalnie zostanie wykonana sala wraz z zapleczem kuchennym i toaletą oraz poddaszem nieużytkowym. Przed wejściem do świetlicy zostanie wykonany ganek, a dojście do niej będzie stanowił chodnik betonowy. Pozostały teren zostanie obsiany trawą. Budynek zostanie ocieplony styropianem oraz wykończony tynkiem mineralnym.
- Do tej pory wykonano roboty rozbiórkowe, izolacyjne, strop nad parterem i piętrem, pokrycie dachowe, przyłącze wodociągowe i zamontowano szambo - wymienia Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w UM w Strzegomiu.

Warto podkreślić, że prace remontowe związane z powstaniem świetlicy wiejskiej w Grochotowie tak zmotywowały mieszkańców wsi, że postanowili założyć w grudniu 2018 r. Koło Gospodyń Wiejskich. Trzymamy kciuki za wiele pomysłów i inwencji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group