Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Grodzki Wałbrzych – szybciej, łatwiej, wygodniej

Piątek, 28 grudnia 2012, 0:41
Aktualizacja: 0:44
Autor: walbrzyszek.com
Wałbrzych: Grodzki Wałbrzych – szybciej, łatwiej, wygodniej
Fot. red.
W Wałbrzychu rusza kampania informacyjna dotycząca odzyskania przez miasto statusu grodzkości. Prezydent Roman Szełemej spotkał się z dziennikarzami, aby przekazać wszelkie informacje dotyczące wspomnianej kampanii, która ma pomóc mieszkańcom Wałbrzycha przyzwyczaić się do nowego położenia prawnego miasta oraz nabrać świadomości związanych z tym faktem zmian i udogodnień.

Od 1 stycznia 2013 roku zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, po dziesięciu latach Wałbrzych znowu stanie się miastem na prawach powiatu. Aby mieszkańcy mogli dowiedzieć się o równoczesnych z tym wydarzeniem zmianach w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu od 2 stycznia uruchomiony zostanie punkt informacyjny, w którym można poznać nową strukturę funkcjonowania urzędu. Przekazywane są także informacje drogą elektroniczną- mailowo oraz telefonicznie (trzy nowe linie telefoniczne, dzięki którymi można konsultować się w sprawach zmian). Rozdawane są ulotki przedstawiające listę nowych biur w strukturach Urzędu Miejskiego. Na ulicach miasta można będzie spotkać osoby w charakterystycznych kurtkach i szalikach, których zadaniem będzie udzielanie informacji mieszkańcom Wałbrzycha.

Prezydent poinformował także, że do Urzędu Miejskiego przechodzi ponad siedemdziesięciu pracowników delegowanych ze Starostwa Powiatowego. Powstają w urzędzie nowe wydziały, takie jak: wydział architektoniczno- budowlany, wydział komunikacji, wydział geodezji.

-Staramy się by ten okres przejściowy był dla wałbrzyszan niezauważalny, wymaga to od wielu urzędników dużego nakładu pracy- wyjaśniał prezydent.

W razie pytań dotyczących funkcjonowania Wałbrzycha po 1 stycznia należy kontaktować się telefonicznie: 74 66 55 111, 74 6

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group