Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gromada dzików od piątku na skwerze przy ul. Franciszkańskiej

Czwartek, 24 kwietnia 2014, 8:33
Aktualizacja: 9:10
Autor: red.
Świdnica: Gromada dzików od piątku na skwerze przy ul. Franciszkańskiej
Fot. UM Świdnica
Na piątek, 25 kwietnia zaplanowano montaż ogromnej rzeźby – gromady dzików, które wraz ze skrzynią ozdobią plac przy ul. Franciszkańskiej.

Skąd pomysł na dziki? Dzik jest w herbie miasta, w związku z tym traktowany jest jako symbol Świdnicy. Gromada dzików wraz ze skrzynią pamięci trafi, zgodnie z wolą mieszkańców, na skwer przy ul. Franciszkańskiej, który niedawno został zrewitalizowany. Propozycja ta wpłynęła w ramach konsultacji „Giełda pomysłów”.

Rzeźba została odlana z brązu i będzie pokaźnych rozmiarów 160 x 406 cm. Największy – dorosły dzik będzie miał blisko 102 cm wysokości. Dziki autorstwa Aleksandra Mazija zrealizował wrocławski artysta–rzeźbiarz Grzegorz Łagowski.

Montaż ogromnej rzeźby to duże przedsięwzięcie, które zostanie zrealizowane przy użyciu dźwigu. Ze względów bezpieczeństwa w piątek, 25 kwietnia w godz. 7.00-12.00 nastąpi wyłączenie ul. Franciszkańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Marii Konopnickiej do skrzyżowania z ul. Siostrzaną. W tym czasie na tym odcinku obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania i postoju. Dojazd do ul. Grodzkiej zalecamy ulicami M. Konopnickiej, Mennicką, Teatralną, Siostrzaną, a dalej otwartym odcinkiem ulicy Franciszkańskie.
Za utrudnienia przepraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group