Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Groźne skutki upałów

Sobota, 7 lipca 2018, 13:00
Aktualizacja: 13:00
Autor: red
Wysoka temperatura powietrza, mimo że bardzo pożądana w okresie wakacyjnym, stwarza duże zagrożenie szczególnie dla kierowców i pasażerów. W upalne dni wnętrze samochodu nagrzewa się bardzo szybko i osiąga wysokie temperatury.

Upał wpływa negatywnie na zdolność prowadzenia pojazdu. Za każdym razem, przed rozpoczęciem jazdy, samochód należy przewietrzyć, a w jej trakcie używać klimatyzacji. Pamiętajmy, że nie stosując się do takich zaleceń, możemy zaszkodzić nie tylko sobie, ale też pasażerom i osobom trzecim.

Kierowcy muszą pamiętać też o tym, by nie postępować nieodpowiedzialnie w stosunku do pasażerów. Pomimo ciągłego nagłaśniania problemu pozostawiania dzieci i zwierząt w samochodach, nie wszyscy przykładają do tego należytą wagę. Wewnątrz pojazdu temperatura może wzrosnąć nawet o 20 stopni Celsjusza w ciągu 10 minut, co szczególnie dla dzieci może być zabójcze. Kilkanaście (a czasem nawet kilka) minut w zamkniętym i przegrzanym samochodzie wystarczy, by organizm dziecka przestał prawidłowo funkcjonować.

Reakcja świadków takich niebezpiecznych sytuacji pozwala zapobiec tragedii. Ani dziecko, ani zwierzę nie jest w stanie samodzielnie wydostać się z pojazdu, dlatego niezwykle ważna jest szybka reakcja. Jeśli odnalezienie właściciela samochodu jest niemożliwe, należy zbić szybę w pojeździe, a następnie zadzwonić po pogotowie i policję.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group