Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 840
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Grzegorz Kloc pokieruje szpitalem do konkursu

Wtorek, 28 lutego 2012, 18:40
Aktualizacja: Środa, 29 lutego 2012, 8:33
Autor: red
Świdnica: Grzegorz Kloc pokieruje szpitalem do konkursu
Fot. red
Zarząd Powiatu na dzisiejszym posiedzeniu ostatecznie podjął decyzję o rozwiązaniu stosunku pracy z dotychczasowym dyrektorem szpitala „Latawiec” w Świdnicy Jackiem Domejko. Do czasu ogłoszenia konkursu na to stanowisko placówką pokieruje zastępca dyrektora ds. ekonomicznych – Grzegorz Kloc.

Odwołanie dyrektora Jacka Domejki to efekt przeprowadzonej w ostatnim czasie kontroli gospodarki finansowej oraz polityki zatrudnienia w szpitalu „Latawiec” na przestrzeni kilku lat. Wyniki kontroli okazały się dla zarządzającego placówką niekorzystne. Zarząd po rozmowie z dyrektorem i po zapoznaniu się z przedstawionymi przez niego wyjaśnieniami, podjął decyzje o zamiarze rozwiązania z nim stosunku pracy. Zgodnie z przepisami prawa decyzja została przedstawiona do zaopiniowania Radzie Społecznej SP ZOZ w Świdnicy, która większością głosów zaopiniowała pozytywnie zamiar odwołania z funkcji dyrektora Jacka Domejki.
- Dzisiejsza decyzja Zarządu przypieczętowuje zamiar odwołania dyrektora z pełnionej funkcji. Nie wpłynie to jednak na pracę naszego szpitala jeśli chodzi o niesienie pomocy pacjentom. Mieszkańcy naszego powiatu mogą być spokojni, gdyż szpital pracuje tak jak do tej pory, a mamy nadzieję, że będzie pracował jeszcze lepiej. – zaznacza wicestarosta Alicja Synowska.
Tymczasem Zarząd powołał już pełniącego obowiązki dyrektora tej największej w powiecie placówki medycznej. Został nim dotychczasowy zastępca dyrektora ds. ekonomicznych Grzegorz Kloc. Będzie on pełnił swoją funkcję do momentu ogłoszenia konkursu i wyłonienia nowego szefa szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group