Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Grzegorz Schetyna z wizytą w Wałbrzychu

Niedziela, 20 grudnia 2015, 8:51
Aktualizacja: 18:58
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Grzegorz Schetyna z wizytą w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Wczoraj z wizytą do Wałbrzycha przyjechał jeden z czołowych polityków Platformy Obywatelskiej – Grzegorz Schetyna, aby z parlamentarzystami Ziemi Wałbrzyskiej i przedstawicielami lokalnych struktur i działaczy PO porozmawiać o przyszłości partii.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Jego celem była rozmowa z członkami lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej na temat przyszłości Platformy w obliczu zbliżających się wyborów na przewodniczącego partii i aktualnej sytuacji politycznej w kraju. Spotkanie to było zamknięte dla prasy, ale przed spotkaniem zorganizowana została krótka konferencja prasowa, podczas której Grzegorz Schetyna odpowiadał na pytania dziennikarzy.

- Dzisiaj jest kolejny dzień, w którym odbywać się będą demonstracje, manifestacje organizowane przez Komitet Obrony Demokracji, tak jak ta spektakularna sprzed tygodnia w Warszawie i w innych miastach. Cieszymy się, że ta niezależna inicjatywa zyskuje nowych sympatyków, zyskuje wsparcie ludzi, którzy nie zgadzają się z tą rzeczywistością, z tym co widzimy dzisiaj w parlamencie, w budynkach ministerialnych, rządowych, z tą próbą zawłaszczania niezależnych instytucji - Trybunału Konstytucyjnego czy Służby Cywilnej, ale jak słyszymy zaraz prokuratury, samorządów czy innych sfer wolności. Cieszę się, że w skali całego kraju możemy mówić o tysiącach osób, które w aktywny sposób dają świadectwo temu, że nie zgadzają się na taką politykę, nie zgadzają się na to, żeby ktokolwiek odbierał nam to co budowaliśmy przez ostatnie 26 lat. Ta aktywność społeczna to jest coś bardzo ważnego dla Polski i dla Polaków. Musimy dziś pokazać, że chcemy bronić naszej wolności - powiedział na wstępie Grzegorz Schetyna

Na pytanie o wzajemne relacje z Tomaszem Siemoniakiem w obliczu zbliżających się wyborów na szefa PO i spadku poparcia dla partii w sondażach Grzegorz Schetyna powiedział:

- Nie ma żadnego konfliktu między nami. Rywalizujemy, pokazujemy się. Nie we wszystkich partiach jest to normą, ale w Platformie jest prawdziwa rywalizacja. Chcemy wybrać przewodniczącego. To jeszcze trochę potrwa, ale mam nadzieję, że to wzmocni Platformę.

Pytany o to, czy PiS dotrwa do końca sejmowej kadencji Grzegorz Schetyna powiedział:

- Nikt z nas tego jeszcze nie przeżywał, żeby jedno środowisko, jeszcze tak specyficzne jak PiS miało całą władzę. Uważam, że w tym tempie jest to niemożliwe.

Odnośnie proponowanych przez PiS zmian konstytucji i konsekwencji z tego wynikających Grzegorz Schetyna powiedział:

- Muszą na początku zbudować większość konstytucyjną, co nie będzie łatwe. Kilka miesięcy temu mieliśmy projekt zmiany konstytucji. On został schowany w czasie kampanii wyborczej, żeby nie straszyć Polaków. A tam są dużo gorsze zapisy niż te proponowane teraz. Teraz mówimy tak naprawdę o skoku na Trybunał Konstytucyjny, natomiast tam są różne inne rzeczy nie do zaakceptowania. Zdemolowanie systemu demokratycznego, demolowanie państwa prawa, tak jak demolują teraz Trybunał Konstytucyjny, żeby mieć wpływ na całą administrację, żeby mogła być niezgodna z konstytucją, zawłaszczanie wszystkich przestrzeni wolności - chcą takiej konstytucji. Nie chcę straszyć, ale to zły scenariusz, albo bardzo zły scenariusz.

Na temat swojej wizji dotyczącej Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna powiedział:

- Wizja partii centrowej, konserwatywno-liberalnej, takiej jak ją budowaliśmy w 2001 roku. Partii która znowu wygrywa wybory, która jest gwarancją polskiej wolności, polskiej przyzwoitości, gwarancją Polski bezpiecznej, bogacącej się, która jest proeuropejskia, która jest bardzo mocno skierowana na samorządność.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group