Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 546
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gubi ich alkohol

Niedziela, 29 sierpnia 2021, 7:47
Autor: red
Świdnica: Gubi ich alkohol
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 20–26 sierpnia 2021 roku.

22.08.2021r. godz.14.33 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące libacji alkoholowej na Placu św. Jana Pawła II. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Impreza została przerwana, a jej uczestnicy otrzymani mandaty karne.

22.08.2021r. godz.19.50 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety leżącej na klatce schodowej jednego z budynków przy ulicy Kościelnej. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Początkowo strażnicy nie mogli nawiązać kontaktu z kobietą, jednak po pewnym czasie udało się ustalić jej adres zamieszkania. Osoba ta została odwieziona i przekazana pod opiekę domownikowi. Jej zachowanie nie pozostanie jednak bezkarne. Za swój czyn odpowie w trybie i na zasadach prawa wykroczeń.

23.08.2021r. godz.21.11 –– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który siedział w podwórzu ulicy Kotlarskiej. Patrol potwierdził zgłoszenie. Mężczyzna zobowiązał się, iż uda się do miejsca zamieszkania. Niestety, o godzinie 23.25 strażnicy na ulicy Łukowej ponownie spotkali tą osobę. Tym razem nie udało nawiązać się z nim kontaktu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

24.08.2021r. godz.19.28 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące zaobserwowanego zdarzenia przy ulicy Wewnętrznej. Przechodzący tą ulicą mężczyzna najpierw kopną gołębia a następnie kilkakrotnie go deptał zabijając ptaka. Sprawca tego czynu oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem patrolu. W związku z faktem popełnienia przestępstwa sprawa została skierowana do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. W toku wstępnych czynności ustalono pewne fakty związane ze sprawcą tego brutalnego czynu, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż nie uniknie on kary. Za czyn ten grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

26.08.2021r. godz.7.57 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie telefoniczne dotyczące spalania kabli energetycznych celem pozyskania miedzi w rejonie Alei Brzozowej. Zgłaszający twierdził, że wyczuwa silną woń palonej izolacji. Na miejsce natychmiast skierowano patrol interwencyjny straży miejskiej. Funkcjonariusze szybko dokonali kontroli terenu. Tym razem okazało się, że podejrzany zapach nie pochodził z wypalanych kabli, lecz z pojazdu przewożącego gorącą masę bitumiczną.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group